Ćwiczenia na brzuch

Płaski brzuch to cel wielu kobiet. Wraz z nowym rokiem i zbliżającą się wiosną, wiele z nas postanawia rozprawić się ze zbędnymi kilogramami. Co zrobić, by osiągnąć upragnione efekty? Jeśli marzysz o zupełnie płaskim brzuchu bez fałdek i z delikatnie zaznaczonymi mięśniami, koniecznie wypróbuj te ćwiczenia na brzuch. Trenuj co najmniej 3-4 razy w tygodniu, a pierwsze efekty zobaczysz już po 2 tygodniach. Dobrze, jeśli ćwiczenia na brzuch połączysz z niskokaloryczną dietą, a do tego będziesz jeść 5 białkowych posiłków w ciągu dnia (ryby, jogurt, orzechy) i pić dużo wody (ok. 2 litry). Okolice brzucha to miejsce, w którym najczęściej magazynuje się tłuszcz - i z którego najtrudniej jest schudnąć.

Ćwiczenia na brzuch, które naprawdę działają!

Płaski brzuch to marzenie, dla którego kobiety potrafią wiele zrobić. Czasem zdarza się jednak, że pomimo diety i treningów nie udaje nam się zgubić przysłowiowej "oponki". Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ w większości przypadków nie wykonujemy ćwiczeń na brzuch prawidłowo. Podczas powtórzeń napinamy tylko płytkie mięśnie brzucha, nie skupiając się na tych głębokich. A to właśnie one mogą nam pomóc uzyskać wymarzoną sylwetkę. Jak wzmocnić mięśnie brzucha? Wystarczy tych 6 ćwiczeń na płaski brzuch! Staraj się jednak wykonywać je powoli i dokładnie.

Ćwiczenia na brzuch - sprężyna

Połóż się płasko na plecach, ręce trzymaj wzdłuż tułowia, nogi unieś w górę pod kątem prostym, lekko ugnij w kolanach. Oderwij biodra od podłoża i w tej pozycji wykonuj ruchy sprężynowe - w górę i w dół, nie dotykając jednak biodrami do podłogi. Powtórz 25 razy. 

Ćwiczenia na brzuch - deska

W tej pozycji trenuje nie tylko brzuch - ale wszystkie mięśnie. Najważniejsze jest jednak centrum, które trzyma odpowiednią postawę i kontroluje pozycję kręgosłupa. Pozycją wyjściową jest klęk podparty. Oprzyj się na dłoniach i kolanach ugiętych pod kątem prostym. Skieruj spojrzenie w punkt tuż przed matą. Głowa, szyja i kręgosłup powinny tworzyć jedną, prostą linię. Mocno napnij mięśnie brzucha, wysuń nogi do tyłu opierając je na zadartych palcach - i unieś biodra do góry. Całe ciało powinno być w jednej linii prostej. Wytrzymaj chwilę, a następnie wróć do klęku. Powtórz to ćwiczenie na brzuch kilkanaście razy.

Ćwiczenia na brzuch - crunch

Leżąc na plecach, unieś do góry nogi i zegnij je w kolanach pod kątem prostym. Spleć stopy, a ręce załóż za głowę. W takiej pozycji unoś tułów, próbując przyciągnąć go do kolan, ale nie odrywaj od podłogi lędźwi. Powtórz 45 razy.

Ćwiczenia na brzuch - skośne brzuszki

W pozycji leżącej z nogami uniesionymi w górę i zgiętymi w kolanach podnoś na przemian barki, próbując dosięgnąć do kolan po skosie - lewy bark do prawego kolana i odwrotnie. Lędźwie cały czas przylegają do podłoża. To ćwiczenie na brzuch powtórz 20 razy.

Ćwiczenia na brzuch - wspięcia na desce

Przyjmij pozycję deski (oprzyj się na palcach stóp i dłoniach, ciało tworzy linię prostą, dłonie znajdują się pod barkami). Podciągaj na przemian lewe i prawe kolano do brzucha, powoli zginając nogi, powtórz po 20 razy na stronę.

Ćwiczenia na brzuch - pająk

Usiądź na podłodze, wyprostuj nogi, a ręce unieś nad głowę. Podnieś stopy ok. 3 cm nad ziemię, przyciągnij kolana do klatki piersiowej i obejmij je ramionami. Wróć do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie na brzuch powtórz 20 razy.

 

Inspiration

Post udostępniony przez Fitness & Health (@fitnessgirlsmotivation) Sty 3, 2018 o 6:51 PST