Opal

Biżuterię z opalem kochają zwłaszcza minimalistki - ten kamień o białej barwie jest bardzo elegancki i uniwersalny - złagodzi i podkreśli niemal każdą stylizację. Opal może występować też w innych kolorach - czasem nazywa się go „tęczową kamieniem”. Od wieków jest talizmanem, który ma zapewnić właścicielowi szczęście, kreatywność, a także wyostrzyć intuicję. 

Jaspis

Szlachetny, burgundowy jaspis ma wpływać zwłaszcza na kontakty międzyludzkie, rzecz jasna pozytywnie. Posiadanie jaspisu pomaga łagodzić konflikty, ma działanie wyciszające, przynosi harmonię. Dawniej wierzono, że noszenie przy sobie jaspisu gwarantuje dobrą energię i napływ sił witalnych. 

Szmaragd 

Zielony szmaragd jest nazywany kamieniem miłości i piękna, kamieniem o kosmicznej energii Wenus. Amulet w postaci biżuterii ze szmaragdem ma poprawić nasze samopoczucie fizyczne, dodać energii, pomóc się „odrodzić”, a także... zapewnić dobrobyt. To jeden z najcenniejszych minerałów, którego wartość wycenia się między innymi na podstawie barwy. 

Zobacz też: Biżuteria z perłą: co symbolizują perły i jak je nosić?

Nefryt

Nefryt jest odmianą jadeitu, popularną szczególnie w kulturze chińskiej. To tam od wieków wierzono, że kamień ten chroni przed „złym spojrzeniem” czyli działa jak tarcza na negatywną energię z otoczenia. Nefryt ma wspierać w sytuacjach stresowych, przynosić spokój i równowagę, a także... poprawiać humor!

Rubin

Intensywnie czerwony rubin ma duże konotacje z energią ognia. Symbolizuje namiętność, pasję, rozkosz, a właściciela pobudza do działania. Rubin inspiruje i motywuje do poszukiwania szczęścia, a także umacnia więzi między bliskimi osobami. Kamień ten może występować w różnych odcieniach - od różowego, po krwistoczerwony.