Wodnik: 20 stycznia – 18 lutego

Wodnik jest osobą, która nie tylko ma śmiałe marzenia, ale też bez chwili wahania wprowadza swoje plany w życie. To dociekliwy wizjoner z duszą odkrywcy. Jeśli jesteś wodnikiem, postaw na kamienie, które mienią się różnymi kolorami, jak kwarc tęczowy. Świetnie sprawdzą się też te delikatnie przejrzyste, na przykład kryształ górski lub cytryn.

Ryby: 19 lutego – 20 marca

Osoby urodzone pod znakiem ryby są bardzo krytyczne wobec siebie, co często może prowadzić do frustracji. Są też najbardziej ze wszystkich znaków zainteresowane magią, astrologią i zjawiskami paranormalnymi. W wyrównaniu energii pomogą im srebrne metale i kamienie, takie jak szary selenit lub fioletowy czaroid.

ZOBACZ TEŻ: Skuteczna dieta dopasowana do znaku zodiaku. Poznaj swój dietetyczny horoskop!

Baran: 21 marca - 19 kwietnia

Baran, jako pierwszy ze znaków, jest symbolem nowego początku. Osoby urodzone w tym okresie są odważne, pewne siebie i aktywne. Ich niespożytej energii odpowiada kolor czerwony. Jeśli jesteś baranem, powinnaś postawić na kamienie takie jak rubin, karneol, hematyt i czerwony jaspis.

Byk: 20 kwietnia – 20 maja

Byki, to osoby, które chcą czerpać z życia pełnymi garściami i nie pozwolą stanąć sobie na drodze do celu. Bardzo wysoko cenią dobra materialne i lubią otaczać się luksusowymi przedmiotami. Twój kolor to zielony! Zainwestuj w biżuterię ze szmaragdami, turkusami, malachitem lub zielonym onyksem.

Bliźnięta: 21 maja – 20 czerwca

Pełna energii, inteligentna i ciekawa świata – taka właśnie jest osoba zrodzona pod znakiem bliźniąt. Twojej energii odpowiadać będą kamienie w kolorze turkusu jak beryl lub topaz oraz opalizujące i ciepłe jak tygrysie oko.

Rak: 21 czerwca - 22 lipca

Raki to osoby o złożonym charakterze, odznaczające się często pozornie sprzecznymi cechami. Są wyjątkowo wrażliwe, przez co łatwo je urazić. Ich wybujały temperament ochłodzi biżuteria ze srebra. Przypadną im do gustu również jasne dodatki jak perły i kwarc mleczny.

Zobacz także:

Lew: 23 lipca – 22 sierpnia

Zodiakalny lew kocha, gdy oczy wszystkich są zwrócone na niego. Ma naturę prawdziwej divy, a jego biżuteria nie powinna pozostawiać wątpliwości, że jest gwiazdą. Metalem tego słonecznego znaku jest złoto, a kamienie, które podkreślą jego królewską naturę to bursztyn, kryształ górski oraz złoty topaz.

Panna: 23 sierpnia – 22 września

Panny to żywe encyklopedie, które kochają ład i porządek. Choć są doskonale zorganizowane, często kierują się emocjami, przez co bardzo mocno przywiązują się do ludzi. Kamienie, które wzmocnią energię panny, wahają się od odcieni żywej zieleni, jak nefryt czy oliwin poprzez opalizujące biele i szarości, którym odpowiada krzemień pasiasty, aż do ciepłych barw koralu lub agatu.

Waga: 23 września – 22 października

Wagi są bardzo inteligentne, kochają poszerzać swoją wiedzę, a ich ulubionym zajęciem jest prowadzenie żywych dyskusji. Gdy ich rozmówca ma odmienne zdanie, mogą mocno pogrążyć się w temacie rozmowy, próbując za wszelką cenę udowodnić swoją rację. Płomiennej inteligencji tego znaku odpowiadają róże i czerwienie. Wybieraj biżuterię z kwarcem różowym, rodochrozytem lub bawolim okiem.

Skorpion: 23 października – 21 listopada

Skorpion jest najbardziej tajemniczym i skrytym ze wszystkich znaków, Nie znaczy to jednak, że trzyma się na dystans – potrafi być niezwykle oddanym i wiernym przyjacielem. Jeśli jesteś skorpionem, postaw na kamienie, których nazwy nawiązują do czerwonych owoców jak granat, kwarc wiśniowy i czerwony turmalin.

Strzelec: 22 listopada – 21 grudnia

Zodiakalny strzelec jest osobą, która zawsze chce jak najlepiej dla siebie i innych, czasem niestety może próbować uszczęśliwić bliskich na siłę. Posiada wiele sprzecznych cech, które musi wciąż ze sobą godzić. Pomogą mu w tym odcienie granatu i fioletu, a kamienie, które powinien wybierać to ametyst, spinel i lapis lazuli.

Koziorożec: 22 grudnia – 19 stycznia

Koziorożce cenią sobie stałość i lubią być pewne co do jutra – jeśli jest inaczej, tracą poczucie bezpieczeństwa. To często najwięksi konserwatyści ze wszystkich znaków. Być może właśnie dlatego stawiają na klasyczną czerń. Ich kamienie to onyks, czarna perła i kwarc dymny.