Męski makeup: ci faceci robią to lepiej niż niejedna z nas

To, że makijaż jest zarezerwowany wyłącznie dla kobiet, to wymysł obecnych czasów. Już w starożytności to mężczyźni podkreślali oczy, a w XVIII wieku puder był obecny na toaletce każdego arystokraty. Dziś nikogo nie dziwi delikatne upiększanie pana młodego przed ceremonią ślubu, czy korekcja cery na planie filmowym. Mężczyźni, o których piszemy, wynieśli jednak męski makijaż na zupełnie inny poziom, dla wielu z nas - wręcz nieosiągalny. 

Męski makeup: metamorfozy

Jeffree Star, a właściwie Jeffree Lynn Steininger to 35 letni makijażysta, twórca popularnej marki kosmetyków kolorowych i akcesoriów i gwiazda mediów społecznościowych. Jeffree w showbiznesie jest już od wielu lat, zaczynał bowiem jako piosenkarz. Jednak to dzięki branży urodowej stał się multimilionerem. Ekscentryczny Jeffree twierdzi, że nie identyfikuje się z żadną płcią i do negatywnych komentarzy na swój temat podchodzi z dystansem. 

James Charles z kolei ma dopiero 21 lat, a już jest wielką gwiazdą w świecie beauty. Doczekał się już nawet kryzysu wizerunkowego, który nie przeszkodził mu w dalszej działalności - jego kanał na YouTube obserwuje prawie 20 milionów użytkowników. James jest również modelem , a w jego filmikach często pojawiają się celebryci. 

Manny, a właściwie Manuel Gutierrez, zrezygnował z kariery chirurga plastycznego na rzecz wizażu. Opłaciło się - artysta ma ponad 4 miliony subskrypcji zarówno na Instagramie, jak i na YouTube, jest również ambasadorem marki Mayeblline. Manny stworzył własną linię kosmetyków o nazwie Lunar Makeup.

Męski makeup: makijażyści gwiazd

Mario Dedivanovic sławę zyskał dzięki swojej najpopularniejszej klientce - Kim Kardashian West. To on  zapoczątkował trend na mocne konturowanie twarzy. Profil @makeupbymario na Instagramie obserwuje prawie 8 milionów osób, a sam artysta niedawno rozpoczął współpracę z marką Sephora, sygnując swoim nazwiskiem kolekcję pędzli do makijażu. 

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Wayne Goss różni się od swoich kolegów z branży. Nie pokazuje się w krzykliwych makijażach, a jego filmy przypominają bardziej pogadankę, niż klasyczne tutoriale. To jednak od niego dowiemy się najwięcej na temat technik makeupu. Wykłady Wayna Gossa przydadzą się szczególnie osobom, które chcą poznać sztukę makijażu od podstaw, dowiedzieć się, jak poprawnie używać kosmetyków i jakich błędów nie popełniać.

Mohammed Hindash to 31-letni makijażysta z Dubaju. Jest również malarzem - zanim rozpoczął karierę w branży beauty, ukończył szkołę plastyczną. Za co kochają go fanki? Oprócz rzecz jasna, wielkiego talentu charakteryzatorskiego, Hindash jest bardzo ciepłą i skromną osobą. W tutorialach często towarzyszy mu jego piesek - Timmy, a pod każdym z nich znajdziemy tysiące pozytywnych komentarzy i pozdrowień. Profil Hindasha to zdecydowanie jedno z przyjemniejszych miejsc w Internecie. 

Zobacz także: