Była Miss Polonia, Joanna Gapińska - na czym się dorobiła?

Pochodzi ze Szczecina, a w konkursie Miss Polonia wzięła udział za sprawą starszej koleżanki i byłej posiadaczki korony najpiękniejszej Polki, Lidii Waszak (później znanej z programu TVN "Wyprawa Robinson"). To właśnie Waszak przesłała jej zdjęcia do Biura Miss Polonia. Dopiero, gdy dostała się do finału, o udziale w konursie powiedziała rodzicom. W 1988 roku Joanna Gapińska została uznana za najpiękniejszą Polkę. Zdobyła oczywiście koronę, a także samochód, etolę z szynszyli oraz dwutygodniową wycieczkę nad Balaton.  

Tytuł zapewnił jej udział konkursie Miss World w Londynie oraz Miss Universe w Meksyku, gdzie zdobyła tytuł III wicemiss.

Kilkanaście miesięcy po tym, jak oddała koronę swej następczyni, Anecie Kręglickiej za namową innej byłej miss, Katarzyny Zawidzkiej przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Tam zamieszkała na stałe, by pracować w modelingu. Za oceanem poznała swojego męża. Przedsiębiorca Marek Kulas i była Miss Polonia doczekali się dwóch synów. Modelka po ślubie zmieniła nazwisko - dziś nazywa się Yoanna Kulas. Po narodzinach dzieci zrezygnowała z bycia modelką i zajęła się prowadzeniem świetnie prosperującej, rodzinnej firmy sprzątającej - Kulas Maids.

Dziś projektuje wnętrza i osiąga w tym zakresie niemałe sukcesy. Jej życie nie jest jednak idealne...

Była Miss Polonia, Joanna Gapińska - czego dotyczą problemy z prawem jej synów?

Rok temu synowie byłej miss stanęli przed amerykańskim sądem za udział w szturmie zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol. 24-letniemu Christianowi Kulasowi postawiono zarzuty nielegalnego wtargnięcia do siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych i zakłócania porządku publicznego.

Dzięki poręczeniu Joanny Gapińskiej Christian został zwolniony z aresztu. Pół roku później na łamach magazynu "Law & Crime" pojawiła się informacja, że rozpoczęła się rozprawa przeciwko braciom Kulas (Mark Kulas Jr. także uczestniczył w ataku na Kapitol).

Christian Kulas i Mark Kulas Jr. łącznie otrzymali trzy zarzuty. Każdy z nich przyznał się do jednego zarzutu - paradowania, demonstracji i pikietowania w budynku Kapitolu w dniu 6 stycznia 2021 roku - czytamy w "Law & Crime" .

Zobacz także:

Synowie Joanny Gapińskiej w wyniku ugody zapłacili jedynie po pięćset dolarów. Była Miss Polonia nie skomentowała sytuacji w mediach, zniknęła także z mediów społecznościowych.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: