Zarówno suknie narodową jak i finałową zaprojektowała młoda polska projektantka Sabrina Pilewicz. Finał konkursu Miss Universe poprzedza zgrupowanie na które Rozalia Mancewicz wylatuje już 21 sierpnia. Przez ponad dwa tygodnia piękna polka będzie brała udział w licznych próbach, akcjach charytatywnych, pokazach mody, spotkaniach z władzami Brazylii a wszystko to w gronie ponad 80-ciu najpiękniejszych kobiet z całego świata.

Gościem specjalnym finału Miss Universe w tym roku będzie Małgorzata Kożuchowska , która została polską twarzą głównego sponsora konkursu marki Farouk.

Edyta Herbuś , która była gościem wczorajszego spotkania przekazała w prezencie Rozalii Mancewicz szlafrok w barwach polskiej flagi narodowej ,który jak powiedziała przyniósł jej szczęście kiedy wygrała wspólnie z Marcinem Mroczkiem taneczny konkurs Eurowizji w 2008 roku. 

Miss Polonia Rozalia Mancewicz na pytanie jakie emocje towarzyszą jej przed wylotem powiedziała : "Ta przygoda na pewno na zawsze zapisze się w mojej pamięci, bez względu na wynik. Dziękuje losowi ,że mogę reprezentować Polskę na finale tak prestiżowego konkursu jakim jest Miss Universe”.

Sabrina Pilewicz o sukni narodowej "Chciałam, by suknia przedstawiała romans polskiej tradycji z nowoczesnością. Użyłam kilkunastu metrów białego tiulu, który ozdobiłam tradycyjnym polskim haftem pełnym polnych kwiatów, w tym niezapominajek. Całość miała być lekka i dziewczęca, a przy tym seksowna. W uzyskaniu tego efektu na pewno pomaga seksowne rozcięcie odsłaniające nogi".