Atelier Amaro, Sense i Bottiglieria 1881

Na ten dzień czekało wielu miłośników smaku na całym świecie. Światło dzienne ujrzała właśnie kolejna edycja prestiżowego Czerwonego Przewodnika Michelin „Main Cities of Europe 2020”. Wśród docenionych restauracji pojawił się polski wątek. Krakowska restauracja Bottiglieria 1881 wyróżniona została legendarną gwiazdką Michelin. Atelier Amaro i Sense – to dwie warszawskie restauracje, które otrzymały już gwiazdki Michelin. Teraz w Czerwonym Przewodniku Michelin debiutuje kolejna polska restauracja, tym razem z Krakowa.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#makeitnice #chcenaservis

Post udostępniony przez Przemysław Klima (@klimaprzemyslaw) Maj 6, 2020 o 7:59 PDT

 

400 win w karcie oraz kreatywne, nowoczesne potrawy

Za co została doceniona przez anonimowych inspektorów? „Przybytek smaku” szefa kuchni Przemysława Klimy wyróżniono m.in. za dobór 400 win w karcie, ale też łączenie tradycyjnych smaków z nowoczesnością.

- Utalentowany szef kuchni Przemysław Klima, po prawie dekadzie nieobecności wrócił do rodzinnego miasta, gdzie wykorzystuje najlepsze polskie spiżarnie w swoich kreatywnych, nowoczesnych potrawach. Kameralne, stuletnie piwnice w sercu Kazimierza stanowią odpowiednie tło  - podano w informacji prasowej dotyczącej nowej edycji Czerwonego Przewodnika Michelin.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#desert#oldschool#delicious#hautegastronomie.

Post udostępniony przez Przemysław Klima (@klimaprzemyslaw) Mar 28, 2020 o 12:48 PDT

Zobacz też: Co jeść w upały? 5 sprawdzonych i pysznych przepisów

Bottiglieria 1881 - królestwo zmysłów!

Bottiglieria 1881 to miejsce „pieszczące” wszystkie zmysły, a same dania są nie tylko wspaniałe smaku, ale też estetyce. Wystarczy spojrzeć na Instagram krakowskiej restauracji, by „zjeść oczami” te wspaniałości! To nie jest jedzenie to dzieła sztuki! Wcale nie dziwi nas więc to, że Czerwony Przewodnik Michelin docenił pracę zespołu Przemysława Klima. Gratulujemy!

P.S. W tym roku aż siedem polskich restauracji otrzymało wyróżnienie „Bib Gourmand", przyznawane za „korzystny stosunek jakości potraw do ich ceny". To miejsca z Warszawy i Krakowa: Alewino, Brasserie Warszawska, Butchery and Wine, Kieliszki na Hożej, Szóstka, a także Fiorentina i Zazie.

Zobacz też: Marta Dymek - polskie smaki na miarę naszych czasów