Volantification.pl – związki i rozwój, bo bez rozwoju nie ma związku

To blog, z którego dowiecie się, że 

 • faceci nie boją się kobiet zaradnych, ale tych, które mogą ich rzucić
 • umiejętność tworzenia związków opiera się między innymi na wciskaniu przycisku Next
 • mężczyzn pociąga ciało, ale zakochują się w osobowości 

Bloger Michał burzy wiele mitów (Sprzeczne sygnały nie istnieją!) Podejmuje różne tematy, od związków, nawet po rozwój osobisty i karierę. Zadaje na przykład pytania:

 • O czym rozmawiać z partnerem?
 • Jak nie dać się zmanipulować?
 • Jak nie czuć się oszustem w swoim związku? 

Ale też pyta o to, jak się rozwijać, bo, zdaniem Michała, to ja dbamy o siebie wpływa na nasz związek

 

Szczerydobolu.pl – bardzo szczerze i dynamicznie 

Blog o związkach bardzo komunikatywny - autor (anonimowy) pisze artykuły często w odpowiedzi na pytania czytelników, a także przeprowadza wywiady z na przykład z... silnymi kobietami (bloger nie ukrywa, że gustuje właśnie w takich.), na przykład z...

 1. Dominiką Nawrocką na temat wolności finansowej.
 2. Justyną Fabijańczyk na temat łączenia pracy zdalnej z podróżami.

Mężczyzna szczery do bólu – jak sam deklaruje. Szczerość sygnalizuje między innymi poprzez kolokwializmy (Jarają mnie silne kobiety) i konfrontując się z poradami z czasopism dla kobiet (Wszystkie cosmopolitany i damskie pierdoły piszą nie kłóć się, a ja mówię, że kłótnie są potrzebne - Czyżby bloger wziął sobie do serca książkę Paula Ardena pt. Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie?).

Blog o związkach coachingowy - calaprawdaorelacjach.pl

Blog z punktu widzenia kobiety coach'a – Anny Osieckiej. Czyli mamy okazję poczytać porady prawdziwego psychologa, na przykład:

 • Jak utrzymać związek na odległość? Poprzez posiadanie wspólnego celu. 
 • Czy związek z egoistą na szansę przetrwania? Tylko wtedy, kiedy partner jest otwarty na zmiany.
 • Dlaczego tkwimy w nieszczęśliwych związkach? Z lęku przed zmianą.

Artykuły są merytoryczne, – blogerka punktuje definicje, przyczyny, objawy, oznaki. Pani coach odwołuje się też do porad innych psychologów, cytując na przykład amerykańskiego psychologa Johna Gottmana: Zdrada rodzi się w małych, niekorzystnych porównaniach naszego partnera z rzeczywistymi lub wyimaginowanymi innymi związkami, w zaniżaniu tego co mamy kontra pielęgnowaniu tego co poza związkiem

Zobacz także:

Pankobus.pl – Bóg, poezja i erotyka

Obserwuję, odpowiadam, Mam Boga, politykę i idee – brzmi motto bloga pana Kobusa. To niewątpliwie blog o związkach z zacięciem poetyckim – autor publikuje w nim własne erotyki (Uprawialiśmy seks długimi godzinami w pozycjach tak wyuzdanych, że nie przyszłyby to do głowy normalnemu człowiekowi). Trochę jednak za długo się rozpisuje - czyżby nie przeczytał tego poradnika Zabójczo skuteczne treści internetowe. Jak przykuć uwagę internauty?, w którym Gerry McGovern radzi: Dla wielu ludzi 300 słów to już przesada

https://www.instagram.com/p/CU8F4mXMODF/

Z pseudonimu i zbuntowanego stylu (Nie interesuje mnie, co sobie myślisz, bo nie interesuje mnie Twoje ego, ale człowiek, który jest w Tobie) kojarzy nam się z melancholijnym Kortezem.

Na blogu znajdziemy takie spostrzeżenia na temat związków:

 1. Mężczyzno, seks zaczyna się w głowie!
 2. Szczęście to coś, co się świadomie tworzy. 
 3. Wartościowy mężczyzna nie interesuje się ludźmi, którzy nie podchodzą do życia na serio.

Pokolenieikea.com – pisarski blog o związkach

Piotra C niektórzy pewnie kojarzą z książek, które podobno wydał sam, bez pomocy wydawcy, a które okazały się bestsellerami. Przyznajemy, że autor jest sprawny literacko. A jednak... dużo się tutaj (podobnie jak w jego książkach) dzieje od dupy strony, a bloger gości nas w swoim wielkim łóżku, w sypialni swojego luksusowego apartamentu (jest prawnikiem), zbierając inspiracje do swoich kolejnych książek. 

Facetpo40.pl - blog z punktu widzenia dojrzałego faceta

Blog o związkach z punktu widzenia faceta po przejściach. Faceta, który zna nieuchronną kolejność wszystkich możliwych etapów miłość – w zakładce kobieta znajdujemy wszystkie etapy związku:

 • randka – 10 rzeczy, które działają na kobiety 
 • związek – czy warto spać w osobnych łóżkach?
 • seks – częste uprawianie seksu sprzyja zdrowiu psychicznemu
 • zdrada i romans – 8 przyczyn kobiecych zdrad
 • rozwód – jak pozbierać się po rozstaniu?

Bloger pisze też o swoich relacjach z synem (zrozum nastolatka, tata na medal, biblioteczka ojca). Jest konkretnie, poradnikowo, ale jakoś tak bezosobowo.

Tataprezes.pl – o związkach i o wychowywaniu dzieci 

Blog o związkach Krzysztofa Opeldusa - szczęśliwego męża i taty trójki dzieci. Bloger często podejmuje tematy z punktu widzenia kobiety (Czy podziękowałeś jej za urodzenie dziecka?), ale też ma rady dla kobiet - Nie odtrącaj faceta po porodzie. Zdaje się promować ideę wielodzietnej rodziny. Jest poukładanym facetem, co widzimy na blogu – znajdujemy spis treści i posty poukładane według daty. 

 Jaorbita.pl - blog o związkach Anny Ulatowskiej

Autorką jest dziewczyna z zacięciem poetyckim (Lubię wyrazy, które mam pod powiekami). Dziennikarka i copywriterka. Anna Ulatowska. Przedstawia swoje refleksje na temat związków. M. in, że w związku chodzi o to, aby być ważnym, że ważni jesteśmy MY, a nie tylko ona i on. Stara się odpowiedzieć na pytania:

 1. Czym tak naprawdę jest mityczna miłość życia?
 2. Dlaczego odtrącenie boli?
 3. Jak rozpoznać zdradę?
 4. Jak kochać w dobie telefonów komórkowych?