Nowy rok jak u wielu kobiet zaczął się postanowieniem że będziesz regularnie trenować? Gratulujemy jeśli udaje ci się dotrzymać postanowienia, uważaj jednak na częste błędy popełnianie przez nowicjuszy. Jednym z nich jest ciągłe powtarzanie tego samego treningu. Najefektywniej jest mieszać ćwiczenia i robić za każdym razem ćwiczenia na inne partie. Tasując treningi siłowe z aerobowymi pozwoli nie tylko spalić tłuszcz, ale też wyrzeźbić mięśnie.

Zwróć też uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń. W razie jakichkolwiek wątpliwości zwróć się z pytaniem do trenera, który musi być zawsze obecny na siłowni. Wykonując błędnie ćwiczenia narażasz się na kontuzje. Na urazy naraża cię też brak rozgrzewki, więc pamiętaj o niej zawsze.

Kolejnym błędem jest też zbyt intensywny trening i za duże obciążenia. Pamiętaj, że częsty trening o mniejszym obciążeniu przyniesie lepsze korzyści niż rzadki ale z dużymi ciężarami. Nie zapominaj też o rozciąganiu po treningu, które jest równie ważne co same ćwiczenia.