Bartek Królik szczerze o swojej córce

Bartek Królik niejednokrotnie w mediach opowiadał o swojej córce z zespołem Downa. Muzyk, który zaczynał karierę w zespole Sistars, a także współpracował z Agnieszką Chylińską, nie bał się otwarcie przyznać, że informacja o tym, że druga córka urodzi się z zespołem Downa była dla niego szokiem. Jednak postanowił wyjść temu naprzeciw. 

"Dla mnie na tym polega prawdziwe życie, że wychodzi mu się naprzeciw. Na tym polega też prawdziwa miłość. Jest to przeciwieństwo "chowania głowy w piasek". Kolejny raz w swojej "człowieczej karierze" będę się mierzył z życiem. Zarówno z problemami zdrowotnymi mojego dziecka, jak i tymi "zewnętrznymi", socjalnymi, z którymi ludzie z zespołem Downa cały czas się borykają ze względu na ciągły niedostatek akceptacji ze strony społeczeństwa." - mówił Bartek Królik w rozmowie z wp.pl.

Teraz Jagoda ma już dwa latka i jak wyznał Bartek Królik - "moja córka Gucia uczy mnie wszystkiego". Muzyk przyznaje, że córeczka otworzyła mu oczy na wiele spraw. 

Widać, że Bartek Królik ma misję mówienia głośno o osobach z zespołem Downa, ponieważ jak sam podkreśla nasze społeczeństwo kieruje się stereotypami, a osoby chore "są nacechowani wielką otwartością i nieskrępowaną spontanicznością i do szczęścia potrzebują socjalizacji. W zamian potrafią bardzo wiele dać".

Czasy się co prawda bardzo zmieniły, ale wiem, że w niektórych miejscach matki chowają przed światem dzieci z zespołem Downa, bo słyszą, że im się dziecko nie udało. Uważam, że takie krzywdzące słowa są przejawem niewiedzy, niedojrzałości lub zwykłej głupoty. - mówił ostatnio w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" Bartek Królik.

Bartek Królik o swoich córkach

Bartek Królik przyznaje, że dziewczynki bardzo się kochają, a on razem z żoną nie faworyzują żadnej z nich:

Kalinka i Gucia mają od nas po równo i bardzo się kochają. Ostatnio przejmują stery w naszym domu. Organizują nam cały dzień, nie mamy nic do gadania i są na nas robione tylko różne doświadczenia. Mamy super. - wyznaje muzyk.

Bartek Królik - "Raj", czyli pierwszy solowy album w karierze

Bartek Królik zapowiada pierwszy solowy album w swojej karierze. Kompozytor, wiolonczelista, basista i producent muzyczny, do tej pory stał za sukcesem między innymi takich gwiazd jak Sistars, Agnieszka Chylińska, Łąki Łan, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Krzysztof Zalewski, Tede, O.S.T.R., tym razem zdecydował się na swój pierwszy solowy album.

"Pan od muzyki” - bo taki tytuł nosi album, to płyta różnorodna stylistycznie, pulsująca miejskim rytmem i życiowa w przekazie, która łączy w sobie takie gatunki jak r&b, soul, funk, jazz, pop z odrobiną rocka. To wszystko wraz z aksamitną barwą głosu Bartka Królika daje niesłychanie ciepłą i pozytywną mieszankę.

Pierwszy singiel zapowiadający album - "Raj" opowiada o trudach życia w wielkim mieście i dążeniu do zmiany na lepsze. Jednocześnie zachęca do zaczerpnięcia świeżego powietrza, uwolnienia ducha, powrotu do źródła, do raju.

Żyję w mieście, w którym szybko płynie czas… Za szybko... Nie potrafię się odnaleźć w tempie wielkiego miasta, choć urzekła mnie tutejsza historia i ludzie, którzy są tak samo poranieni jak ja i tak samo jak ja potrzebują oddechu. „Otwórzmy serce, nie potrzeba więcej...”