Anita Werner: kim jest?

Anita Werner jest polską dziennikarką telewizyjną związaną ze stacją TVN, którą niektórzy mogą kojarzyć również z aktorstwem. Obecna na ekranach telewizorów od początku istnienia stacji jest jedną z najbardziej popularnych polskich reporterek oraz laureatką licznych nagród, między innymi:

 • trzech Wiktorów w kategoriach: „największe odkrycie telewizyjne” (za rok 2003),
 • nagrody „najlepszy prezenter telewizyjny” (za rok 2009),
 • nagrody „najlepszy komentator lub publicysta” (za rok 2010),
 • nagrody w kategoriach: „osobowość – informacje i publicystyka” (2010) i „prezenter informacji” (2017, 2018) w plebiscycie Złote Telekamery,
 • Złotej Telekamery (2019),
 • Telekamery w kategorii Prezenter informacji 25-lecia (2022),
 • trzech nagród w studenckim plebiscycie MediaTory w kategoriach: „TORpeda” (2009) oraz „InicjaTOR” (2010),
 • Nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego przyznanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za rok 2016 za reportaż pt. “Miss więzienia”, którą otrzymała za wspólnie z Jowitą Baraniecką (2017).

Prywatnie Anita jest córką Bożeny i Jerzego oraz wnuczką Jerzego Wernera, posła na Sejm PRL oraz profesora Politechniki Łódzkiej. Obecnie jej mężem jest dziennikarz sportowy Michał Kołodziejczyk, z którym połączyła ją niezwykle oryginalna historia.

Ile lat ma Anita Werner? WIEK

Anita Werner urodziła się 28 marca 1978 w Łodzi, co oznacza, że obecnie ma 44 lata. W swoim rodzinnym mieście uczęszczała do I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Po zakończeniu liceum zdecydowała się pozostać w Łodzi również na studia. W 2001 roku dało jej się ukończyć kulturoznawstwo ze specjalnością filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim w 2001. Jeszcze przed studiami zadebiutowała na wielkim ekranie. Swoją pierwszą rolę zagrała w filmie “Dzieje mistrza Twardowskiego” z 1995 roku, zrealizowaną przez Krzysztofa Gradowskiego. Rok później zagrała główną rolę żeńską w filmie “Słodko gorzki” Władysława Pasikowskiego - miała wówczas zaledwie 17 lat. W trakcie studiów zagrała też w filmie “To my” oraz “Zostać miss”. Po przygodzie na planie tego drugiego zdecydowała się porzucić aktorstwo. Jej kariera dziennikarska nabrała rozpędu, kiedy zdecydowała się przeprowadzić do Warszawy. 

Anita Werner w rozmowie z portalem Wywiadowcy.pl tak wspomina swoje dzieciństwo:

- (...) Zawsze siedziałam z chłopakami w ostatniej ławce. To były dobre, beztroskie czasy. Zawsze byłam chłopaczarą. Lepiej mi się rozmawiało z facetami. Miałam z nimi więcej wspólnych tematów i z nimi też wolałam żartować. Lepiej się czułam rozmawiając o samochodach, niż o lalkach i kosmetykach. Na wakacjach też wolałam męskie towarzystwo. Nieźle grałam w ping-ponga. To determinowało otoczenie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czym się zajmuje Anita Werner? Kariera

Anita Werner rozpoczęła swoją karierę w mediach od programu “Wizja Sport”. Następnie w 2001 roku związała się w TVN24, oznacza to, że pracuje w stacji od początku jej istnienia. Zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem takich programów jak “Fakty po południu” i “Fakty po Faktach”. W 2004 roku prowadziła główne wydanie “Faktów” oraz, na przemian z Patrycją Redo, wydanie popołudniowe. Do głównego wydania wróciła kilka lat później, w 2007 roku. Poza tym do grudnia 2011 roku wspólnie z Grzegorzem Kajdanowiczem prowadziła wydanie weekendowe.

Dawniej prowadziła też:

 • “Damę Pik”,
 • Serwisy informacyjne,
 • “Poranek TVN24”,
 • “Prosto z Polski”,
 • “Magazyn 24 godziny”,
 • “Raport wieczorny”,
 • “Studio 24”,
 • “Studio Europa”
 • “Wybory 2005”.

Oprócz tego Anita Werner zrealizowała też, wspólnie z Jowitą Baraniecką, film dokumentalny dla TVN Style zatytułowany “Miss więzienia”, który ukazał się w 2016 roku. W 2021 roku przeprowadziła też cykl rozmów pod tytułem “Tokio. Cena sukcesu”.

Anita Werner rozwija się również pisarsko. W sumie opublikowała cztery książki:

 • “Dwa ognie” (2010, z Pawłem Siennickim),
 • zbiór reportaży “Dama Pik” (2011),
 • wywiad z Włodzimierzem Cimoszewiczem “Nieoficjalnie” (2012)
 • reportaż “Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka” (2020, z Michałem Kołodziejczykiem).

Dodatkowo poświęca też swój czas na kształtowanie przyszłych pokoleń dziennikarzy i dziennikarek i wykłada na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Anita Werner - historia związku z partnerem

Anita Werner jest w związku małżeńskim z dziennikarzem sportowym Michałem Kołodziejczykiem. To właśnie w duecie z nim wydała jedną ze swoich książek pod tytułem „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka”. Oboje pracują w tej samej branży, jednak nie rywalizują ze sobą, a raczej wzajemnie się wspierają. W rozmowie z Beatą Nowicką dla magazynu Viva! para wspomina ze śmiechem, że tak naprawdę poznawali się dwa razy. Do pierwszego spotkania doszło w podczas Euro 2012, gdzie oboje udali się jako dziennikarze. Wspólny znajomy poznał ich ze sobą, jednak zajęta Anita zbyła Michała. Mężczyznę bardzo to zabolało, ponieważ jak przyznaje, już wówczas wzdychał do Anity, widząc ją na srebrnym ekranie.

Od momentu, kiedy zobaczyłem Anitę w telewizji. Mężczyźni często mają swój ideał: Angelinę Jolie czy Brigitte Bardot. Moim ideałem kobiety zawsze była Anita Werner. Mogą to poświadczyć wszyscy moi znajomi.

Po raz kolejny poznali się na urodzinach znajomego. Pamiętający urazę Michał rozmawiał na imprezie z każdym oprócz Anity. W końcu kobieta sama zdecydowała się do niego podejść. Powiedziała:

Cześć, nazywam się Anita Werner. Jestem twoją fanką.

Wtedy mężczyzna doszedł do wniosku, że sam nie wymyśliłby tak absurdalnej sytuacji i postanowił puścić w niepamięć nietakt Anity sprzed kilku lat. Na pierwszą randkę umówili się już kolejnego dnia. Od tamtej pory są nierozłączni. Jak podkreśla Anita:

- Spotkaliśmy się w takim momencie, kiedy już chyba oboje wiedzieliśmy, czego w życiu nie chcemy, a czego chcemy.

Para wzięła ślub we wrześniu 2020 roku.

Fot. Anita Werner i Michał Kołodziejczyk, East News

Anita Werner - dzieci

Anita Werner nie ma dzieci ani ze swoich poprzednich związków, ani z obecnym mężem, Michałem Kołodziejczykiem. Warto dodać jednak, że aktywnie angażuje się w wychowanie dwójki dzieci Michała z poprzedniego związku. Dwa lata temu tabloidy snuły przypuszczenia, że rodzina dziennikarki wkrótce się powiększy. Informatorzy Dobrego Tygodnia potwierdzili, że od kiedy Anita związała się ze swoim ukochanym, coraz częściej wspomina o macierzyństwie. Wiadomo też, że myślała o dziecku już podczas swojego poprzedniego związku z podróżnikiem Kacprem Godyckim-Ćwirko. Niestety ta historia ma niezwykle smutny koniec - mężczyzna zginął tragicznie w 2012 roku podczas jednej ze swoich wypraw do Afryki. Anita bardzo przeżyła tę stratę i wiele czasu zajęło jej, aby w końcu odnaleźć spokój u boku Michała. Sama dziennikarka nie komentuje w mediach kwestii związanych ze swoim ewentualnym macierzyństwem.

PRZECZYTAJ: