Andrzej Kopiczyński zmarł 12 października 2016 roku. Słynny serialowy Czterdziestolatek odszedł w wieku 82 lat. Aktor chorował na Alzheimera. Od jakiegoś czasu Kopiczyński przebywał w szpitalu na Dolnym Śląsku. Odtwórca kultowej roli inżyniera Stefana Karwowskiego uchodził w słynnym serialu za mężczyznę zakochanego bez pamięci w jednej tylko kobiecie. Była nią jego serialowa żona Magda Karwowska, grana doskonale przez Annę Seniuk. W życiu prywatnym Kopiczyński był za to żonaty aż trzykrotnie. Jak się okazuje, każda z jego życiowych miłości była związana z teatrem i filmem. Kim były wszystkie żony Kopiczyńskiego?

ZOBACZ: Andrzej Kopiczyński nie żyje. Odtwórca kultowej roli Czterdziestolatka zmarł w wieku 82 lat.

Pierwszą żoną Andrzeja Kopiczyńskiego była Maria Chwalibóg – aktorka i koleżanka z teatru w Olsztynie. Małżonkowie często zmieniali miejsca pracy i zamieszkania. Nie mieli dzieci. Ostatecznie ich związek nie przetrwał próby odległości i czasu i każde z małżonków poszło w swoją stronę.

Drugą żoną popularnego aktora była również aktorka, Ewa Żukowska. Para poznała się w pracy w Teatrze Narodowym w Warszawie. Z czasem urodziła im się córka, Katarzyna. Do dziś niewiele o niej wiadomo. Podobno córka Kopiczyńskiego jest weterynarzem i ma czwórkę dzieci. Pojawienie się córki Katarzyny na świecie nie scaliło jednak na zbyt długo małżeństwa aktora z Ewą Żukowską i ono również zakończyło się rozwodem.

Trzecią i ostatnią żoną gwiazdy Czterdziestolatka była Monika Dzienisiewicz-Olbrychska, również aktorka. Zanim wyszła ona za mąż za Kopiczyńskiego, była żoną scenografa Wowo Bielickiego oraz aktora Daniela Olbrychskiego, któremu urodziła syna Rafała – dziś również aktora. To właśnie Monika Dzienisiewicz-Olbrychska miała być największą miłością Andrzeja Kopiczyńskiego i to z nią spędził ostatnie lata swojego życia.

Niestety, aktorka zmarła w czerwcu 2016 roku. Dzienisiewicz-Olbrychska doznała udaru mózgu podczas jazdy samochodem. Mimo szybkiej akcji reanimacyjnej nie udało się jej uratować. Miała 77 lat. Ostatnie lata swojego życia poświęciła na opiekę nad chorującym na Alzheimera mężem, który po jej pogrzebie wciąż nie chciał przyjąć do wiadomości, że jego żona odeszła na zawsze. Jej nagła śmierć pogorszyła i tak słabą kondycję aktora.

ZOBACZ TEŻ: Andrzej Wajda  i jego kobiety: cztery żony i ukochana córka Karolina. Jak wyglądało życie miłosne i rodzinne reżysera?

Czwartą, równie ważną w życiu Kopiczyńskiego kobietą, byłą Anna Seniuk. Razem stworzyli kreacje Magdy i Stefana Karwowskich, za którymi przepadali widzowie telewizji polskiej w latach 70-tych. Serial Jerzego Gruzy Czterdziestolatek wielokrotnie potem powtarzano, a aktorzy zostali za swoje role nagrodzeni wieloma wyróżnieniami. Spędzali na planie serialu dużo czasu, przyjaźnili się także prywatnie.

W roku 2011 odeszła także Irena Kwiatkowska, która stworzyła w Czterdziestolatku pamiętną rolę listonoszki i kobiety pracującej, która „żadnej pracy się nie boi”. Pamiętacie? 

Ostatnio okazało się, że choć Andrzej Kopiczyński zmarł ponad rok temu, to na cmentarzu, gdzie jest pochowany, wciąż nie ma jego nagrobka. Jest jedynie drewniany krzyż i wisząca na nim mała tabliczka z imieniem i nazwiskiem aktora. Dlaczego Kopiczyński nie ma nagrobka? Podobno w chwili śmierci aktora, sytuacja materialna jego krewnych była skomplikowana. Co prawda nie znamy szczegółów, ale podobno nagrobka nie postawiono właśnie ze względów finansowych.

SPRAWDŹ TEŻ: ANDRZEJ KOPICZYŃSKI rok od śmierci nie doczekał się pomnika. Internauci chcą się złożyć na nagrobek!