Andrzej Kopiczyński zmarł 12 października 2016 roku. Słynny serialowy Czterdziestolatek odszedł w wieku 82 lat. Aktor chorował na Alzheimera. Dziś mija 5 lat od jego śmierci.

Andrzej Kopiczyński — żony

Odtwórca kultowej roli inżyniera Stefana Karwowskiego uchodził w serialu za mężczyznę zakochanego bez pamięci w jednej tylko kobiecie. Była nią jego serialowa żona Magda Karwowska, grana przez Annę Seniuk. W życiu prywatnym Kopiczyński był za to żonaty aż trzykrotnie. Jak się okazuje, każda z jego życiowych miłości była związana z teatrem i filmem. Kim były wszystkie żony Kopiczyńskiego?

Pierwszą żoną Andrzeja Kopiczyńskiego była Maria Chwalibóg – aktorka i koleżanka z teatru w Olsztynie. Małżonkowie często zmieniali miejsca pracy i zamieszkania. Nie mieli dzieci. Ostatecznie ich związek nie przetrwał próby odległości i czasu i każde z małżonków poszło w swoją stronę.

Drugą żoną popularnego aktora była również aktorka, Ewa Żukowska. Para poznała się w pracy w Teatrze Narodowym w Warszawie. Z czasem urodziła im się córka, Katarzyna. Do dziś niewiele o niej wiadomo. Podobno córka Kopiczyńskiego jest weterynarzem i ma czwórkę dzieci. Pojawienie się córki Katarzyny na świecie nie scaliło jednak na zbyt długo małżeństwa aktora z Ewą Żukowską i ono również zakończyło się rozwodem.

Andrzej Kopiczyński i Monika Dzienisiewicz-Olbrychska - małżeństwo

Trzecią i ostatnią żoną gwiazdy Czterdziestolatka była Monika Dzienisiewicz-Olbrychska, również aktorka. Zanim wyszła ona za mąż za Kopiczyńskiego, była żoną scenografa Wowo Bielickiego oraz aktora Daniela Olbrychskiego, któremu urodziła syna Rafała – dziś również aktora. To właśnie Monika Dzienisiewicz-Olbrychska miała być największą miłością Andrzeja Kopiczyńskiego i to z nią spędził ostatnie lata swojego życia.

Niestety, aktorka zmarła w czerwcu 2016 roku. Dzienisiewicz-Olbrychska doznała udaru mózgu podczas jazdy samochodem. Mimo szybkiej akcji reanimacyjnej, nie udało się jej uratować. Miała 77 lat. Ostatnie lata swojego życia poświęciła na opiekę nad chorującym na Alzheimera mężem, który po jej pogrzebie wciąż nie chciał przyjąć do wiadomości, że jego żona odeszła na zawsze. Jej nagła śmierć pogorszyła i tak słabą kondycję aktora. Andrzej Kopiczyński odszedł kilka miesięcy po ukochanej.

Andrzej Kopiczyński — córka

Córka Andrzeja Kopiczyńskiego, Katarzyna Kopiczyńska stroni od mediów. Wiadomo jedynie, że poświęciła się rodzinie, a rządowego dofinansowania do nagrobku ojca nie przyjęła, gdyż nie zgada się z polityką obecnego rządu. 

Zobacz także:

Mój tata byłby dużo bardziej zadowolony z takiego naturalnego, trochę siermiężnego, prostego nagrobka niż wielkiego, wykonanego z przepychem, pomnika - powiedziała trzy lata temu w rozmowie z Wirtualną Polską Katarzyna Kopiczyńska.

Andrzej Kopiczyński — grób i pomnik

Grób Andrzeja Kopiczyńskiego znajduje się na warszawskich Powązkach. Przez ostatnie lata mogiła była skromna - otoczona kamieniami i wysypana żwirem, a nad nią górował niewielki, drewnianym krzyż. Nowy pomnik pojawił się tuż przed piątą rocznicą śmierci aktora. To białe, wykonane z drewna drzewo z wyrzeźbioną figurą Jezusa. Nie wiadomo, kto je wykonał.

Zdjęciem pomnika Andrzeja Kopiczyńskiego podzielił się w sieci warszawski przewodnik Łukasz Kulej (Instagram @abcwarszawy):

Przed Wami najnowszy nagrobek uwielbianego aktora - Andrzeja Kopiczyńskiego, który dla nas zawsze pozostanie "Czterdziestolatkiem".