Alicja Bachleda - Curuś została producentką

Alicji Bachledzie - Curuś nie słyszałyśmy od czasu, kiedy zrezygnowała z roli w serialu "Pod powierzchnią" i rozstała się z Marcinem Gortatem. Jak donosi teraz "Super Express", aktorka została producentką filmową. 

Alicja Bachleda-Curuś do tej pory pracowała jako aktorka i zagrała w kliku zagranicznych produkcjach, takich jak: "Ondine", "The American Side" i "Breathe". Widocznie nadszedł moment, kiedy postanowiła spróbować swoich sił jako producentka. "Zajęłam się produkcją filmową. Pracuję przy filmie o księżnej Tarnowskiej, wyjątkowej postaci, która przeżyła dwie wojny. Jeśli nie znajdę odpowiedniej osoby do tej roli, osobiście ją zagram." - powiedziała Alicja Bachleda-Curuś w rozmowie z dziennikarzami podczas 30. Polskiego Festiwalu Filmowego w Chicago. 

Alicja Bachleda - Curuś: o czym będzie jej film?

Alicja Bachleda - Curuś wyprodukuje film o polskiej arystokratce hrabinie Marii Anieli Tarnowskiej z książąt Światopełk - Czetwertyńskich, która poświęciła swoje życie działalności humanitarnej.

Hrabina Maria Tarnowska to polska działaczka społeczna. Była sanitariuszką podczas wojen bałkańskich oraz na froncie austriacko-rosyjskim I wojny światowej. W czasie wojny polsko-bolszewickiej była komendantem czołówki Czerwonego Krzyża. W 1923 została, jako pierwsza Polka, odznaczona medalem Florence Nightingale. 

W 1942 została aresztowana i przez kilka miesięcy więziona na Pawiaku. Po zwolnieniu wstąpiła do konspiracji, uzyskała stopień porucznika AK, we wrześniu 1944 roku została awansowana do stopnia majora. Z racji wysokiej pozycji społecznej i doświadczenia delegowano ją do rozmów z Niemcami na temat ewakuacji ludności cywilnej. W 1945 została aresztowana przez Milicję Obywatelską pod zarzutem kolaboracji z Niemcami. Przez miesiąc przetrzymywano ją w Olkuszu. W latach 1946-1958 przebywała za granicą, jednak po latach wróciła do kraju. Zmarła w Warszawie.

Hrabina Maria Tarnowska została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w obronie suwerenności i niepodlegości Państwa Polskiego.

Alicja Bachleda-Curuś zarobi miliony?

Jak donosi tabloid, Alicja Bachleda-Curuś jako producentka zarobi łącznie 11 milionów złotych. Według "Super Expresu", polska aktorka ma zagrać główną rolę, za którą otrzyma 300 tys. dolarów, zaś 800 tys. dolarów, jakie zainwestowała w produkcję, ma jej się zwrócić z nawiązką.

Za samą główną rolę zyska od razu 300 tysięcy dolarów. W USA przemysł filmowy to jedna z najbardziej dochodowych gałęzi legalnego dochodu. Spokojnie może zarobić nawet 3 miliony dolarów. - ujawnia z "Super Expressem", osoba z branży filmowej 

Trzymamy kciuki za sukces filmu, którego producentką jest Alicja Bachleda-Curuś, zwłaszcza, że aktorka postanowiła przywrócić pamięć wybitnej Polki, która swoją działalnością wiele zrobiła dla nas i naszego kraju.