W kalendarzu ludowych przesądów co pewien czas pojawia się ostrzeżenie przed działaniem pewnych kolorów. Są powiązane z energią danego dnia lub wręcz przeciwnie – działają negatywnie na wszelkie podejmowane wtedy działania. Jeden z takich momentów właśnie nadchodzi. 23 lutego uważaj ten pechowy kolor. Unikaj go za wszelką cenę, inaczej odbierze ci szansę na szczęście. To bardzo nietypowa barwa dla tej kwestii.

23 lutego uważaj ten pechowy kolor

Zazwyczaj za pechowy kolor uważa się czarny i różne jego odcienie. Okazuje się, że nie tylko ta ciemna barwa przynosi negatywne wibracje. Nieszczęścia może ściągać całkiem inny kolor, który kojarzy się raczej z nadzieją i energią.

Przesąd na 23 lutego głosi, że tego dnia pechowy kolor to zielony. Nie zaleca się szczególnie noszenia ubrań w tej barwie ani żadnych dodatków. Najlepiej trzymać się z daleka od wszystkiego, co wskazuje na zielony ton. Mimo nadchodzącej wiosny 23 lutego uważaj na barwę trawy, inaczej konsekwencje mają być dramatyczne.

Zobacz też:

Unikaj zielonego koloru za wszelką cenę

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale przesąd o tym, że kolor zielony jest pechowy, to znana prawda. Nie jest zalecane ubieranie się w tych barwach, by nie kusić losu. 23 lutego uważaj szczególnie na to ostrzeżenie, bo jego zignorowanie grozi poważnymi konsekwencjami. Przebywanie w otoczeniu koloru zielonego skutkuje wtedy:

  • odebraniem szczęścia,
  • przyciąganiem pecha,
  • atmosferą zazdrości i kłótni,
  • stratami finansowymi,
  • nieszczęściami w miłości.

Z tego przesądu wykluczona jest tylko zieleń rozumiana jako natura i wszelkie jej przejawy. Pamiętaj jednak, by 23 lutego nie ubierać zielonych ubrań i nie dekorować domu dodatkami w tym pechowym kolorze. Najlepiej w ogóle unikać odzieży oraz akcesoriów tej barwy przez cały rok, a otaczać się zielenią tylko w formie roślin i kwiatów.

Przeczytaj także:

Zobacz także: