Zgodnie ze starymi wierzeniami każdy dzień wyróżnia się szczególną energią. Czasem, aby ją wykorzystać, należy zająć się gotowaniem przysmaków. Tak jest w przypadku najbliższego wtorku. 13 lutego zjedz to danie przed północą. W ten sposób zapewnisz sobie wiosnę pełną szczęścia. Sprawdź, co trzeba przyrządzić i jak działają przesądy tego dnia.

13 lutego koniecznie zjedz to przed północą

W tym roku 13 lutego zbiega się w kalendarzu z ostatkami, czyli dniem tuż przed Środą Popielcową. Od wieków zaś sama ta data była uważana za czas kobiecej energii, którą należy wyrażać przez... gotowanie. Każda pani domu powinna zatem przygotować przynajmniej jedną konkretną potrawę na szczęście.

Przesądy na 13 lutego wskazują, że tego dnia powinno się zjeść placki lub naleśniki. Najlepiej przygotować je samodzielnie na obiad lub na kolację, bo trzeba je spożyć jeszcze przed północą. 13 lutego zjedz to danie, a zapewnisz sobie szczęście na całą nadchodzącą wiosnę. To również dobra wróżba na zbliżający się Wielki Post.

Zobacz też:

To danie zapewni ci wiosnę pełną szczęścia

Co ciekawe, pisaliśmy już o tym, że naleśniki powinno się zjadać w ostatki, by uniknąć pecha i przygotować się na okres postu. W tym roku możesz więc podwójnie przyciągnąć szczęście, ponieważ przygotowanie tego dania wypełni zarówno przesąd na 13 lutego, jak i ten przed Środą Popielcową. Dodatkowo przygotujesz pyszną przekąskę.

Posłuchaj rad płynących z dawnych wierzeń i 13 lutego zjedz naleśniki albo placki z całą rodziną. Nie tylko zadbasz o kobiecą energię, ale także zapewnisz szczęście bliskim. Pamiętaj jednak, że potrawa powinna być spożyta tylko i wyłącznie we wtorek 13 lutego. Nie powinno z niej zostawać nic na kolejny dzień. W innym wypadku dobra wróżba się nie spełni, a nawet może się obrócić przeciwko tobie.

Sprawdź także:

Zobacz także: