Gwiazdy publikują zdjęcia z potłuczonym kubkiem w słusznej sprawie. O co chodzi?
Na Instagramach Natalii Kukulskiej, Anny Dereszowskiej i Pauliny Chylewskiej pojawiły się zdjęcia, na których gwiazdy pozują z potłuczonym kubkiem. To akcja Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, która zwraca uwagę na ważny problem.

Potłuczony kubek na Instagramach gwiazd
Anna Dereszowska, Natalia Kukulska, Paulina Chylewska i inne znane osoby opublikowały ostatnio zdjęcia, na których pozują z... potłuczonym kubkiem. To ważna akcja Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, która w ten nietypowy sposób zwraca uwagę na problem rodzin, które znalazły się w kryzysie. Sklejony kubek to metafora pracy członków stowarzyszenia, którzy łączą i umacniają rodziny - stąd hasztag #sklejamyrodziny. Anna Dereszowska na swoim profilu opublikowała poruszający wpis:
W Polsce jest 71 tys. porzuconych i osieroconych dzieci. To miasto średniej wielkości. Każdego roku kolejnych prawie 9 tys. dzieci traci opiekę rodziców. Dlatego przyłączyłam się do wyjątkowej i pięknej akcji Stowarzyszenia @soswioskidzieciece. Dostałam od nich potłuczony kubek, to metafora trudnej pracy ludzi, ze Stowarzyszenia, którzy każdego dnia pomagają umacniać rodziny. Rodzina w kryzysie jest jak rozbite naczynie. Gdy je skleić może nie będzie idealne, ale na pewno będzie mogło spełniać swoją rolę, a z czasem może być jeszcze piękniejsze i silniejsze niż przedtem. A co najważniejsze dzieci będą mogły dorastać w rodzinie, otoczone miłością i bezpieczeństwem(...)
Zobacz też: Polska a prawa dzieci. Ten raport daje do myślenia
#sklejamyrodziny SOS Wioski Dziecięce
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to pozarządowa organizacja, której misją jest pomoc dzieciom zagrożonym utratą opieki rodzicielskiej. Stowarzyszenie działa w 135 krajach, tworzy opiekę zastępczą w formie "Wiosek Dziecięcych", gdzie osieroceni, bądź opuszczeni najmłodsi dorastają pod okiem rodzin zastępczych. Organizacja stara się także zapobiegać rozpadowi rodziny przez swoje Programy Umacniania Rodziny.
Polecane
Dziś obchodzimy Dzień Boskich Matek. To one udowadniają, że rzeczy niemożliwe stają się możliwe
#SayStop: Pierwsza w Polsce fundacja dla kobiet w służbach mundurowych będzie walczyć z mobbingiem
„Matka chciała przepisać na nas dom, ale pod 1 warunkiem. Gdy powiedziała, o co chodzi, o mało nie spadłam z krzesła”
Horoskop dzienny miłosny na 21 grudnia 2024 dla Byka. Co czeka go w sercowych sprawach?
„Mąż zrobił mi awanturę o pranie. Co z tego, że dba o porządek w domu, jak nasz związek to jeden wielki syf”
Horoskop dzienny miłosny na 13 grudnia 2024 dla Lwa. Co czeka Lwa w miłosnych sprawach?
Horoskop dzienny miłosny na 5 grudnia 2024 dla Wodnika. Co czeka w uczuciowych sprawach?
„Narzeczony nie chce spędzić świąt z moją rodziną. Miał być ślub, a nie możemy się dogadać nawet w sprawie Wielkanocy”
Horoskop dzienny miłosny na 18 grudnia 2024 dla Bliźniąt. Co czeka je w sprawach sercowych?
„W Wigilię nie chodzi tylko o to, by usiąść przy suto zastawionym stole. Najważniejsze, by mieć z kim usiąść”
„Komunia wnuczki była jak gala Oscarów ze złotym konfetti. Naiwnie wierzyłam, że jeszcze nadal chodzi o Boga”
Zrób 1 rzecz do 13 kwietnia 2025. Tylko tak przygotujesz się do tego, co nadchodzi
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Co zabrać na wakacje z dzieckiem?
Współpraca reklamowa
Chmiel – zielony bohater urody, zdrowia i smaku
Współpraca reklamowa
Wakacje nad morzem w Grano Hotel Solmarina – relaks, natura i słońce!
Współpraca reklamowa