Wiosna to czas, w którym często zaczynamy się sobie przyglądać nieco bardziej krytycznie i na bieżąco wymyślać sposoby na pozbycie się zbędnych centymetrów czy zniwelowanie cellulitu. Ćwiczenia i dieta to na pewno ważne elementy na drodze do osiągnięcia celu, jednak istnieje zabieg, który zdecydowanie ma spektakularne efekty.

Zabiegi wyszczuplające i minimalizujące cellulit, zazwyczaj mają niewielką skuteczność. Jeśli działają, to tylko w powtarzających się seriach, a i to nie na długo. Ich efekty można porównać do rezultatów zwykłego masażu lub tego z użyciem chińskiej bańki - owszem są, ale krótkotrwałe. Zabiegi należy systematycznie powtarzać, a rozmiar i cellulit niewiele się zmniejszają . Dlaczego? Otóż te procedury nie niszczą komórek tłuszczowych czyli adipocytów, jedynie sprawiają, że nagromadzony w nich tłuszcz zostaje szybciej metabolizowany. Potem wystarczy kilka dietetycznych grzechów, i tkanka tłuszczowa znowu zmagazynuje tłuszcz. A walka z cellulitem i kilogramami zaczyna się od nowa.

Jedną z niewielu skutecznych metod miejscowego wyszczuplania jest nowość, zabieg urządzeniem Body Fx izraelskiej firmy Invasix, które do usuwania tkanki tłuszczowej, wykorzystuje nowoczesną technologię -  emisji serii ultrakrótkich impulsów HV (nanosekundowych) o bardzo dużej amplitudzie 2kV. Impulsy trwale uszkadzają błonę komórkową komórek tłuszczowych.

Jak działa Body FX?

Aplikatory działają około 2,5 cm w głąb skóry - dokładnie tam gdzie znajduje się niechciana tkanka tłuszczowa. Elektrody znajdujące się w głowicy -  jednocześnie emitują ultrakrótkie impulsy HV ( to zjawisko nazywamy nieodwracalną elektroporacją), podgrzewają prądem RF oraz wytwarzają podciśnienie. To właśnie dzięki tym trzem czynnikom redukcja cellulitu i samej tkanki tłuszczowej jest tak skuteczna.

Czy zabieg wykonany urządzeniem  Body FX jest całkowicie bezpieczny?

Aparat ma dwa aplikatory przeznaczone do usuwania tkanki tłuszczowej. Większa redukuje tkankę tłuszczową na ciele, mniejsza na twarzy, lub w innych wymagających większej precyzji obszarach. Aplikatory zostały zaprojektowane w taki sposób, aby podczas trwania zabiegu, nieustannie kontrolować temperaturę wyszczuplanego i wygładzanego miejsca (1000 razy/sek). Z chwilą, w której temperatura przekracza wartość zaprogramowaną indywidualnie dla pacjenta urządzenie odcina dopływ prądu do aplikatora. To sprawia, że skóra w czasie trwania zabiegu jest bezpieczna a ryzyko oparzeń spada do zera.

Jak szybko i jakich rezultatów można się spodziewać?

Zniszczone komórki tłuszczowe poddane działaniu prądu RF przestają istnieć i zostają stopniowo, przez okres około dwóch miesięcy, usunięte z organizmu przez układ limfatyczny. To skutkuje, wygładzeniem nierówności znajdujących się pod skórą i zmniejszeniem objawów cellulitu o co najmniej jeden stopień. Po serii trzech zabiegów można stracić nawet do dwóch rozmiarów w miejscu potraktowanym Body FX, i to bez ryzyka, że wkrótce zgubione centymetry wrócą. Ten efekt jest nieporównywalny z żadną metodą manualną i z większością wyszczuplających, likwidujących cellulit zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Zobacz też: Kriolipoliza – ten zabieg usunie tłuszcz za pomocą zimna. Na czym to polega?

Ile czasu powinno się poświecić na zabieg?

Długość trwania Body FX zależy od obszaru podawanemu wyszczupleniu - np na brzuchu zajmuje mniej więcej 30 minut. Zabieg jest bardzo komfortowy, i pozwala na całkowity relaks, w tych stresujących czasach, równie ważny co skuteczne zabiegi wyszczuplające.  

Materiał powstał we współpracy z Shar-pol