Ten moment bywa niebezpieczny – kto z nas nie ma na koncie impulsywnych zakupów usprawiedliwionych jedynie wyprzedażami? Prawda jest jednak taka, że jeśli dobrze się do tego przygotować i wcześniej uczciwie przeanalizować zawartość swojej garderoby, może się okazać, że w trakcie wyprzedaży skompletujemy szafę na nowo, tym razem w bardzie przemyślany sposób i tak, by służyła dłużej, niż jeden sezon.

Wyprzedaże zimowe 2018 – co warto kupić?

Zwłaszcza, jeśli chcecie się pokusić o klasyki, tak by na ich bazie stworzyć zestaw gotowych setów, nie będzie lepszego czasu niż właśnie teraz! Co bardziej zorientowane miłośniczki mody zapolowały już na ciepły camelowy płaszcz albo dobrze skrojoną białą koszulę czy wełnianą marynarkę (o dodatkach nie wspominając). Jeśli zakupy w trakcie zimowych wyprzedaży są przed wami, a nie lubicie przypadkowego czy nerwowego shoppingu, podsuwamy wam 10 zawsze modnych rozwiązań, które powinnyście mieć.

Wyprzedaże zimowe 2018 – o czym warto pamiętać?

Trendy trendami, ale w czasie zakupów warto pamiętać tej o jeszcze jednej ważnej rzeczy: badania dotyczące zwyczajów zakupowych kobiet wskazują, że niezależnie od tego, co aktualnie jest modne i co z proponowanych trendów najbardziej przypada nam gustu, i tak znaczna większość z nas sięgnie po sprawdzone fasony i kolory, w których czuje się najlepiej.

Wyprzedaże zimowe 2018 – pułapki

To może być pułapka, bo szybko możemy się zorientować, że nasza szafa obfituje w klony, z których trudno zbudować coś sensowniejszego, niż oklepany zestaw – ten, co zawsze. Ale taka strategia, jeśli jest pod kontrolą, ma też swoją dobrą stronę – łatwiej uniknąć niekontrolowanego szaleństwa i pokuszenia się o coś, czego finalnie i tak nigdy nie założymy, bo po prostu do nas nie pasuje. No i jeszcze jedno: choć byście kupowały kolejny czarny sweter, mając już 3 podobne, zwróćcie uwagę na to, z czego jest wykonany. Wyprzedaż to dobry moment na to, by pokusić o coś w wyższej półki: kaszmirowy sweter, marynarkę z dobrej wełny czy taki płaszcz. Powodzenia!