Łatwy i szybki warkocz, czyli na którą fryzurę się zdecydować?

Warkocz tzn. specyficzne wiązanie włosów nie przemawia do wszystkich kobiet. Oczywiste jest to, że nie każdy rodzaj warkocza pasuje chociażby do kształtu głowy lub rys twarzy. W związku z tym warto sprawdzić, który warkocz będzie tobie najbardziej odpowiadał. Większość z nich zrobisz w 10 minut, co zagwarantuje ci fajną fryzurę do pracy.

Warkocz dobierany - prosty i szybki

Warkocz dobierany to totalny klasyk. Wystarczy z trzech pasm włosów zapleść szybko fryzurę. Ta opcja jednak niekoniecznie jest polecana paniom, które mają cienkie i słabe włosy. Otóż dodatkowo ich częste wiązanie może przyczyniać się do kruszenia i łamania. Ponadto, jeśli nie masz za dużo włosów i zwiążesz je z tyłu głowy z przodu fryzura będzie miała jeszcze mniej objętości. Ta opcja najlepsza jest dla kobiet z gęstymi i mocnymi włosami.

Warkocz bąbelkowy, czyli oszukany?

Warkocz bąbelkowy, czyli tzw. oszukany to dobra opcja uczesania np. na bok, jeśli nie lubisz nosić większości włosów związanych z tyłu. To także świetna alternatywa, gdy bardzo się spieszysz i nie masz czasu na umycie głowy przed wyjściem. Odrobinę natapirowane włosy nie będą wyglądały na przetłuszczone, a samo zrobienie warkocza nie zajmie ci dużo czasu. W poniższym filmie możesz obejrzeć szybką instrukcję jak go zrobić.

Szybkie fryzury na co dzień - krok po kroku

Jak szybko zrobić fajna fryzurę? Poniżej kilka propozycji na szybkie fryzury na co dzień: