Galentynki zamiast Walentynek - co to za pomysł?

Fajne dziewczyny nie obchodzą Walentynek. Zamiast tego świętują Galentynki. Bo, powiedzmy sobie szczerze - jeśli ktoś jest na co dzień Twoją Walentynką, to po co ci w ogóle to kiczowate święto? A jeśli jesteś singielką - tym bardziej nie ma w tym sensu. Zamiast więc wpadać w walentynkową melancholię (albo zakupowe szaleństwo - niepotrzebne skreślić), pomyśl o alternatywie. Tak się składa, że takowa istnieje - i w dodatku nie mogłybyśmy wymarzyć sobie lepszego pretekstu do świętowania. W tym roku zamiast Walentynek zamierzamy świętować Galentynki - aka Galentine's Day - wymyślone po to, by celebrować dziewczyńską przyjaźń (od ang. gal, czyli "dziewczyna"). W końcu kto powiedział, że okazywanie miłości jest zarezerwowane wyłącznie dla partnerów? Twoim przyjaciółkom też należy się trochę uczucia!

Kobieca przyjaźń doczekała się własnego święta

W przeciwieństwie do Walentynek, z okazji Galentine's Day nie grozi nam szturm czerwonych serduszek na wszystkie możliwe sklepy sieciowe. A przynajmniej na razie. Galentynki nie wywołują też uczucia wykluczenia, jakie często dotyka singli w dniu św. Walentego. A co najważniejsze, celebrują coś niezwykle ważnego i absolutnie bezcennego - kobiecą przyjaźń. Trudno o lepszą okazję, by okazać swoim przyjaciółkom, że są dla nas ważne i poświęcić im nieco więcej uwagi niż na co dzień.

via GIPHY

Galentynki - kiedy wypada to święto i skąd się wzięło?

Według słownika Urban Dictionary (owszem, możne je tam znaleźć!), Galentynki wypadają 13 lutego, czyli dzień przez Walentynkami. Jak czytamy dalej w definicji, to nowe święto powstało po to, by celebrować miłość, jaką darzymy nasze bliskie przyjaciółki. Trudno o lepszy pretekst, by wyciągnąć je z domu na babskie spotkanie! Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Galentynki zostały wymyślone przez fikcyjną postać - Leslie Knope z nagrodzonego Złotym Globem serialu komediowego "Parks and Recreation". Grana przez Amy Poehler główna boahaterka to pełna optymizmu zastępczyni kierownika Działu Parków i Rekreacji, która z pomocą przyjaciół stara się zmienić małe miasteczko w stanie Indiana na lepsze. Pewnego dnia wpada na pomysł, by co roku 13 lutego zbierać wszystkie najbliższe przyjaciółki na wspólnym świętowaniu. I tak, do grona fejkowych świąt dołączyło jeszcze jedno - ale jakże wspaniałe! Nie wiem, jak wy, ale my zdecydowanie wpisujemy je w kalendarz.