Do okrągłej twarzy pasuje niemal każda fryzura. Jednak jest kilka rzeczy, których jeśli posiadasz taki kształt twarzy, powinnaś unikać. Oto nasze tipy, które uchronią cię przed stylizacyjną porażką.

Fryzury dla okrągłej twarzy - tego lepiej unikaj!

Okrągła twarz nie lubi przedziałka na środku głowy, mocnego cieniowania na wysokości policzków, prostych grzywek i mocno skręconych włosów od nasady. Należy unikać takich cięć, które kończą się na linii szczęki. Przy zaokrąglonym kształcie twarzy nie polecamy też fryzur z krótkimi grzywkami, które wizualnie potęgują wrażenie szerszej twarzy. Zrezygnuj z podkręcania włosów "do wewnątrz" podczas ich stylizacji, ponieważ jeszcze mocniej zaokrąglisz tak twarz.

5 modnych fryzur idealnych dla okrągłej twarzy

Wystarczy niewielka zmiana, by wyprofilować delikatnie okrągły kształt twarzy i delikatnie ją wyszczuplić. Oto najmodniejsze cięcia i fryzury na 2020 rok, które pasują dziewczynom o okrągłych twarzach:

1. Lob

Idealną fryzura dla kobiet o okrągłej twarzy jest bob o długości poniżej linii żuchwy tzw. lob. Odradzamy cieniowanie włosów przy linii policzków oraz brody. W zamian polecamy delikatne fale lub proste cięcie w stylu Victorii Beckham z lat 90. Wówczas uzyskuje się efekt, w którym fryzura zakrywa nadmiernie zaokrągloną twarz. Świetnym podkreśleniem takiego cięcia są jaśniejsze pasemka przy twarzy, które podkreślą nowoczesność fryzury.

2. Francuska grzywka

Prosta grzywka nie jest wskazana przy okrągłej buzi i to przy żadnej długości włosów. Nie oznacza to jednak, że właścicielki okrągłego kształtu twarzy muszą z grzywki zrezygnować. Tym bardziej, że jest ona supermodna w tym sezonie! Mówimy oczywiście o naturalnie, niemal niestarannie ułożonej grzywce tzw.out of bed - wycieniowanej i przerzuconej na obie strony twarzy. Taka fryzura jest niezwykle twarzowa i seksowna, a do tego wyszczupla buzię i koryguje jej rysy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HERSHESONS (@hershesons) Maj 8, 2019 o 10:21 PDT

3. Długie włosy

Długie włosy, wycieniowane dopiero poniżej linii żuchwy to idealna fryzura wyszczuplająca twarz. Supermodne delikatne kalifornijskie fale (wystylizowane tak, jakby były czesane wiatrem) zaczynające się na wysokości kości policzkowych i mocno rozczesane - to jedna z najmodniejszych fryzur sezonu. Dodatkowo idealne dla pań o okrągłym kształcie twarzy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HERSHESONS (@hershesons) Sty 17, 2020 o 10:05 PST

 4. Przedziałek na boku

Panie o okrągłym kształcie twarzy powinny unikać przedziałku na środku głowy. Zamiast tego lekka, podniesiona np. za pomocą suchego szamponu, grzywka przeniesiona na bok, idealnie wyprofiluje twarz i podkreśli kości policzkowe. To jedna z najbardziej klasycznych fryzur, które sprawdzają się niemal każdego sezonu, bez względu na trendy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aiman (@vivalabiba) Sty 27, 2020 o 8:37 PST

5. Wysokie upięcie z wyciągniętymi pasemkami

Najmodniejsza fryzura sezonu już kiedyś święciła triumfy - wysokie, gładkie upięcie (kok, wysoki kuc) z wyciągniętymi cienkimi pasemkami po boku to licealne wspomnienie współczesnych trzydziestolatków. Tak nosiły się "spicetki", Gwen Stefani i Britney Spears u szczytu swojej kariery. Twój sukces w 2020 roku jest gwarantowany w takim upięciu. To idealne rozwiązanie dla pań o krągłych twarzach, które wyszczupla policzki i wysmukla rysy. Do tego naprawdę supermodne!