Truskawkowy blond – dla kogo jest idealny?

Włosy truskawkowy blond to jedna z najbardziej uroczych i kobiecych fryzur, jakie są ostatnio w modzie. Czym się charakteryzuje? Jest to dość jasny odcień blondu, który wyróżnia się pastelowo różowym odcieniem przywodzącym na myśl różowe złoto. Niektórzy uważają wręcz, że wpada w delikatne odcienie rudości. Świetnie skomponuje się z jasnymi oczami, zwłaszcza zielonymi i niebieskimi, jednak posiadaczki tęczówek w kolorze jasnego, niemal złote brązu również nie będą narzekać.

Truskawkowy blond to kolor, który najlepiej zgra się z jasną, porcelanową cerą wpadającą zarówno w ciepłe, jak i w zimne tony. Dobrze skomponuje się też ze skórą oliwkową lub delikatnie muśniętą Słońcem. Niestety posiadaczki ciemnej karnacji najczęściej rezygnują z tego odcienia. Po pierwsze dlatego, że osiągnięcie go w domowych warunkach jest często niewykonalne na ciemnych włosach i mogłoby wymagać bardzo intensywnego rozjaśniania. Po drugie, nie zawsze wygląda on korzystnie w połączeniu z ciemniejszą skórą.

Truskawkowy blond osiągniesz dzięki tym farbom

Truskawkowy blond – jak uzyskać?

Uzyskanie truskawkowego blondu samodzielnie w domowych warunkach nie jest proste, zwłaszcza dla osób, które mają naturalnie ciemny blond lub jeszcze ciemniejsze włosy. Jeśli jednak Twoje włosy są naturalnie jasne, na przykład w kolorze wpadającym w platynowy blond, możesz spróbować zafarbować je samodzielnie.

Szamponetka truskawkowy blond sprawdzi się doskonale, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewna, czy jest to odcień dla Ciebie. Tego typu koloryzacja utrzymuje się zazwyczaj do około 10 myć. Postępuj zgodnie z instrukcją, którą producent zamieścił na opakowaniu. Pamiętaj, że wszystko zależy od wyjściowego koloru Twoich włosów! Przetrzymanie kosmetyku na włosach nie spowoduje, że kolor stanie się bardziej intensywny, może za to niekorzystnie wpłynąć na ich kondycję. Po szamponetkę najlepiej sięgnąć, jeśli Twoje włosy są już bardzo jasne lub mocno rozjaśnione. W tym drugim wypadku sprawdzić powinien się też toner o różowym odcieniu. Zazwyczaj ma on postać kremu lub oleistej substancji, która odbarwia rozjaśnione włosy na pożądany odcień.

Farba truskawkowy blond może być trudna do kupienia. Najczęściej poleca się po prostu skorzystanie z dwóch różnych rodzajów farby i zmieszanie ich ze sobą w odpowiednich proporcjach, zależnie od efektu, jaki chcesz osiągnąć. W tym celu sięgnij po jasną blond farbę i farbę w odcieniu czerwieni lub rudości. Należy jednak liczyć się z tym, że efekty tego typu zabiegu ciężko przewidzieć i może skończyć się on niepowodzeniem. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z Twoim planem, udaj się na wizytę do fryzjera.

Jak dbać o włosy truskawkowe?

Włosy w odcieniu różu mogą okazać się trudne w pielęgnacji, przede wszystkim dlatego, że niekiedy wymagają intensywnego rozjaśniania. Dodatkowym utrudnieniem jest też fakt, że tego rodzaju farby niezwykle szybko się wypłukują. Aby mieć pewność, że włosy nie zniszczą się podczas farbowania, na kilka miesięcy lub przynajmniej tygodni, rozpocznij proces intensywnej pielęgnacji, pamiętaj o regularnym olejowaniu i nakładaniu odżywki humektantowej. Powtarzaj tę rutynę pielęgnacyjną dalej po zabiegu.

Różowy blond może bardzo szybko wypłukać się z włosów. Jeśli zależy Ci na podtrzymaniu efektu na dłużej, dobrym pomysłem będzie zatrzymanie farby, której użyłaś do farbowania włosów po raz pierwszy i zmieszanie jej z odżywką. Jeśli farbowałaś włosy w salonie, możesz poprosić o to swojego fryzjera. Zazwyczaj nie powinien być to problem za dodatkową, niewielką opłatą. Dlaczego warto? To świetny sposób na delikatne odświeżenie koloru, nadanie mu blasku, ale bez konieczności powtarzania całego farbowania. Taką miksturę nakładać możesz na włosy raz na tydzień lub na dwa tygodnie, zależnie od potrzeby.

Truskawkowy blond sombre

Pasemka truskawkowy blond są doskonałym pomysłem dla osób, które pragną odświeżyć swoją fryzurę, ale nie chcą ryzykować farbowaniem całych włosów. Truskawkowy blond doskonale wyglądać będzie też jako sombre, zwłaszcza w połączeniu z platynowym blondem lub złocistym blondem. Sombre pozwala osiągnąć zazwyczaj bardzo delikatny efekt, dlatego jest to koloryzacja polecana osobom, które stawiają na naturalność. Szczególnie chętnie sięgają po tę technikę osoby, które musiałyby mocno rozjaśnić swoje naturalne włosy, aby móc cieszyć się klasycznym truskawkowym blondem. Jeśli jednak jesteś naturalną blondynką lub Twoje włosy zostały już wcześniej pofarbowane na blond, to delikatne truskawkowe przejście z pewnością będzie dla Twojej fryzury powiewem świeżości.

Jasny truskawkowy blond

Truskawkowy blond w swojej najjaśniejszej odsłonie to z pewnością idealna propozycja dla tych z nas, które naturalnie są jasnymi blondynkami. Nie oznacza to jednak, że osoby o ciemniejszych włosach nie mogą próbować! Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że będzie wymagało to intensywnego rozjaśnienia, które może odbić się niekorzystnie na kondycji włosów. Pamiętaj, aby na kilka tygodni przed rozjaśnianiem rozpocząć proces intensywnej regeneracji, tak aby ich kondycja wyjściowa była, jak najlepsza. Warto też udać się w tym celu do fryzjera i nie podejmować samodzielnych eksperymentów.