Zaprezentowane przez Instytut Pantone żywe i soczyste kolory mogą z powodzeniem ożywić ciemne i ponure dni nadchodzącej jesieni. Już możemy obserwować sklepowe półki w poszukiwaniu dodatków i elementów stylizacji właśnie w tych odcieniach. Zobacz naszą galerię i zainspiruj się stylizacjami z ulic światowych stolic mody.

Trendy jesień 2019: czerwony

Chili pepper to żywa, iście hiszpańska barwa. Jeżeli jest zbyt intensywna, można z łatwością przemycić ją w dodatkach  albo w kosmetykach. Idealnie sprawdzi się jako kolor szminki. Innym modnym odcieniem czerwieni w sezonie jesień 2019 będzie biking red. Ten kolor można umieścić pomiędzy burgundem, a rubinem. Jego głęboka i podchodząca pod kolor brązowy barwa doda charakteru do każdej stylizacji. Merlot to najciemniejszy z czerwonych odcieni. Kolorem przypomina czerwone wino. Przypadnie do gustu każdemu, kto sięga po ciemne barwy. Summer fig to wariacja na temat pomarańczowego i czerwonego. Ten rudawy odcień będzie pięknie prezentował się na skórzanych butach i torebkach.

Trendy jesień 2019: brzoskwiniowy

Brzoskwiniowe odcienie będą w tym sezonie królowały w modzie i w kosmetykach. Crème de Pêche to delikatna, lekka i ciepła barwa przypominająca kolor cielisty. Podobnie jak Chili pepper idealnie sprawi się jako kolor na ustach. Drugim odcieniem brzoskwini jest Peach Pink. To ciepła intensywna barwa, wygląda jakby była połączona z delikatnym kolorem różowych.  

Trendy jesień 2019: pomarańczowy

Jeżeli te dwie propozycje są za mało odważne, Pantone proponuje kilka odcieni elektryzującej pomarańczy. Dark Cheddar to połączenie pomarańczowego i żółtego. Orange Tiger jest mocnym połączeniem pomaranczowego z czerwonym. Jest żywy, energetyczny i intensywny. 

Trendy jesień 2019: różowy

Modny latem millenial pink przeszedł transformację i wrócił do nas na kolejny sezon jako fruit dove. Rutabaga to delikatny, bardzo jasny odcień różowego. Jest ponadczasowy i przykładowo koszula w tym kolorze będzie wyglądała świetnie na każdą okazję. Crabapple to kolor, który przypomina różowy wylegujący się na słońcu. Odrobinę wpada w pomarańczowy i to właśnie to czyni go świeżym i soczystym.

Trendy jesień 2019: fioletowy

W palecie modnych kolorów w sezonie jesień 2019 nie mogło zabraknąć fioletowego. Odcień grapeade, bo o nim mowa, jest stonowany i świetnie sprawdzi się przemycony w dodatkach. Zimny odcień, perfekcyjny bilans pomiędzy ciemnym, a jasnym sprawiają, że jest to jeden z najbardziej unikalnych kolorów w palecie Pantone.