Książka zatytułowana po prostu "Magda" będzie miała swoją premierę 16 czerwca. Przypomnijmy, że to już druga autobiografia Magdy Gessler. Pierwszą, pt. "Magda Gessler. Autobiografia apetyczna", wydała pod koniec 2014 roku, czyli w trakcie emisji jubileuszowego dziesiątego sezonu "Kuchennych rewolucji". Tym razem najciekawsze wątki z życia gwiazdy TVN pomógł jej spisać na kartach książki nieznany dotąd szerzej Dominik Linowski. Historia ich znajomości jest naprawdę niesamowita.

Kim jest Dominik Linowski, biograf Magdy Gessler?

Co ciekawe, zadania opisania bogatego życiorysu jednej z najbardziej charyzmatycznych osobistości polskiego show-biznesu, postanowił podjąć się mężczyzna, który pierwotnie miał być jej doradcą podatkowym.

Przedstawiam Wam człowieka, który od dwóch lat mnie śledzi. To nie jest przypadek, to tak musiało się widocznie zdarzyć, ponieważ ewidentnie potrzebowałam doradcy podatkowego i takowego mi przedstawiono w ekskluzywnym hotelu w Warszawie przy bardzo miłym obiedzie. Oto Dominik Linowski, który postanowił zrezygnować z funkcji doradcy podatkowego na rzecz? - mówi Magda Gessler w nagraniu opublikowanym w sieci.

Na rzecz funkcji biografa gwiazdy - dodał mężczyzna.

O okolicznościach rozpoczęcia tej nietypowej współpracy dowiadujemy się więcej z obszernego wpisu, który Dominik Linowski zamieścił 28 kwietnia na swoim profilu na Instagramie.

Kiedy dwa lata temu, podczas nudnej biznesowej kolacji w Marbelli wrodzona bezczelność i ciekawość świata kazały mi zapytać "a Ty kim właściwie tak naprawdę jesteś? Skąd się wzięłaś?" nie spodziewałem się, że uzyskam aż tak precyzyjną odpowiedź. Kolacja przeniosła się na taras, wydłużyła do 6 rano, a dotknęliśmy zaledwie skromnego wycinka tego, jak się potem okazało, absolutnie fascynującego życiorysu... - pisze Linowski.

Przez ostatnie dwa lata Magda Gessler i jej biograf byli niemal nierozłączni. Linowski miał okazję na własne oczy przekonać się, jak restauratorka zachowuje się zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym, gdy jest z dala od telewizyjnych kamer.

Zobacz także:

Dziś, po dziesiątkach podróży, setkach wspólnych posiłków i tysiącach przegadanych minut, mogę powiedzieć, że już wiem skąd wzięła się i kim jest Magda Gessler. Odwiedziliśmy wspólnie kilka kontynentów, kilkanaście krajów i kilkadziesiąt najważniejszych miejsc. Byliśmy razem w muzeach, galeriach i pałacach, na zapleczach restauracji czy w przydrożnych barach. Jeździliśmy najlepszymi samochodami, ale też kolejką podmiejską, bryczką, a nawet skuterem i motocyklem. Spędziliśmy razem wszystkie święta, byliśmy na galach, przyjęciach, planach zdjęciowych, a nawet na grzybach. Wszystko to po to, żeby o tyle o ile to możliwe, odtworzyć najważniejsze miejsca i wspomnienia, które ukształtowały i wyrzeźbiły tę Magdę, którą jest dzisiaj. Rozmawialiśmy i pisaliśmy bez presji czasu, zawsze dla przyjemności i zawsze absolutnie szczerze. Było zatem bardzo dużo śmiechu i radości, ale też czasem popłynęła łza - czytamy.

Co Dominik Linowski sądzi o Magdzie Gessler?

Współautor nowej biografii Magdy Gessler miał niepowtarzalną okazję poznać ją od podszewki i zderzyć nagromadzenia przez lata działalności w mediach wyobrażenia na jej temat z rzeczywistością. Dominik Linowski zdradził, co po dwóch latach spędzonych u boku gwiazdy sądzi dziś na jej temat.

Niekwestionowana królowa polskiej gastronomii. Pasjonatka życia, jego smaków i kolorów. Niestrudzona wojowniczka o smaczną, zdrową i pożywną kuchnię. Osobowość telewizyjna, której programy "Kuchenne rewolucje" oraz "MasterChef" biją rekordy oglądalności - pisze Dominik o Magdzie.

A prywatnie - kobieta o sercu i duszy nastolatki, niepoprawna optymistka, osoba pełna empatii i miłości. Jej wyobraźnia nie ma ograniczeń, a serce nie czuje lęku. Kolekcjonerka przeżyć oraz przygód, która na pierwszym miejscu zawsze stawia drugiego człowieka - dodaje.

Jesteście zaskoczeni jego opinią?