"Szadź" - nowy serial TVN

Właśnie ruszyły zdjęcia do nowego serialu TVN zatytułowanego "Szadź". Serial zostanie nakręcony na podstawie powieści kryminalnej Igora Brejdyganta o tym samym tytule.

"Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. (...) Jej zaangażowanie w każdą ze spraw nie bierze się znikąd: ma kilka tajemnic i wolałaby się nimi nie dzielić. Ostatnie, czego jej trzeba, to błyskotliwy psychopata - człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje. Gdy wybiera dziewczyny, osacza je i zabija: powoli, delektując się ich cierpieniem. Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu. Kiedy na jego drodze staje komisarz Polkowska, będzie musiał zmierzyć się równym mu przeciwnikiem - kimś, kto potrafi rozgryźć tok jego rozumowania i podążyć za makabrycznymi wskazówkami.Komisarz Polkowska staje przed nie lada wyzwaniem" - czytamy opis książki na stronie wydawnictwa Marginesy.

Szadź” jest opowieścią o walce dobra ze złem, wzbogacona o smutne refleksje, gorzkie i prawdziwe osądy o naturze człowieka i współczesnym świecie. Polska rzeczywistość widziana oczami autora jawi się jako miejsce, w którym rządzą układy i układziki. Seksizm, homofobia, niekompetencja, korupcja.

Serial opowie historię seryjnego mordercy tropionego przez komisarza policji. W głównych rolach wspaniali polscy aktorzy.

"Szadź" - kto zagra w obsadzie nowego serialu TVN?

W nowym serialu kryminalnym TVN "Szadź" w rolach głównych zobaczymy Aleksandrę Popławską i Macieja Stuhra. Popławska wcieli się w rolę słynącej z ciętego języka komisarz Agnieszki Polkowskiej, która musi stawić czoło seryjnemu mordercy. Komisarz doskonale wie, że to nie będzie prosta sprawa, jak chcieliby to widzieć jej szefowie, ponieważ ściga seryjnego mordercę.

Maciej Stuhr zagra rolę Piotra Wolnickiego - religioznawcę, pozornie wzorowego męża i ojca. "To jest moje najnowsze wyzwanie. Właściwie w ciemno zgodziłem się zagrać w tym serialu, gdy usłyszałem, kogo mam tam zagrać. Moja postać nie będzie miłym człowieczkiem..." - wyznał Maciej Stuhr w rozmowie z naEKRANIE.pl

Serial "Szadź" nie będzie klasycznym kryminałem, ponieważ niemal od początku wiemy kto zabija. Tym, co trzyma widza w napięciu  jest pościg za mordercą i odkrywanie tajemnicy o relacji między postaciami. Pod tym względem jest to wyjątkowa historia - mówi Tomasz Blachnicki, producent TVN.

"Szadź" - kiedy premiera serialu TVN?

Jak podają wirtualnemedia.pl, serial "Szadź" będzie dostępny w wiosenno-letniej ramówce na platformie player.pl w przyszłym roku, a następnie pojawi się w jesiennej ramówce stacji.

Serial "Szadź" będzie liczył siedem odcinków, każdy po 45 minut. 

Czy nowy serial TVN powtórzy sukces "Pułapki" z Agatą Kuleszą?