Powstanie dokument o Anthonym Bourdainie

Śmierć słynnego kucharza i restauratora wstrząsnęła wszystkimi. 61-letni krytyk kulinarny w czerwcu 2018 roku został znaleziony w pokoju hotelowym w Strasburgu we Francji, w trakcie zdjęć do nowego sezonu swojego serialu podróżniczego. Okazało się, że Anthony Bourdain popełnił samobójstwo.

Anthony Bourdain to postać niezwykle barwna, dlatego nic dziwnego, że powstanie dokument o słynnym kucharzu i krytyku kulinarnym. Film wyprodukują wspólnie CNN Films, HBO Max oraz Focus Features. Dokument ukaże sylwetkę człowieka, który poprzez swoją pasję docierał do zwykłych ludzi i ich problemów.

Dokument o Anthonym Bourdainie wyreżyseruje Morgan Neville, laureat Oscara za film "O krok od sławy", który opowiadał o karierach chórzystek występujących obok wielkich gwiazd muzyki.

Anthony Bourdain zrobił więcej, by pomóc nam zrozumieć siebie nawzajem, niż ktokolwiek inny w historii telewizji. Nawiązywał kontakt z ludźmi bez ukrywania swoich wad, a właściwie to za ich sprawą zbliżał się do swoich rozmówców - powiedział Neville.

Anthony Bourdain: człowiek z pasją

Anthony Bourdain to jeden z najbardziej znanych krytyków kulinarnych, autor wielu książek o tematyce kulinarnej, dzięki któremu tysiące ludzi odkryło zamiłowanie do jedzenia i podróżowania w poszukiwaniu nowych smaków. "Poprzez swoje programy telewizyjne i książki badał ludzką naturę i pomagał ludziom inaczej patrzeć na jedzenie, podróżowanie i siebie samych" - tak po śmierci znanego restauratora pisały media.

Anthony Bourdain zmarł we Francji, gdzie pracował nad kolejnym odcinkiem "Parts Unknown", znanym na całym świecie programem o podróżach kulinarnych.