Sonia Bohosiewicz – dzieciństwo

Sonia Bohosiewicz przyszła na świat w 1975 r. w Cieszynie, a więc w 2022 r. skończy 48 lat. Jest zodiakalnym strzelcem, ma 171 cm wzrostu i waży ok. 67 kg. Co ciekawe, pochodzi ona z rodziny ormiańskiej o niezwykle bogatej i długowiecznej tradycji. Rodzina Soni wyemigrowała z Armenii do Lwowa, a stamtąd na ziemie obecnej Polski. Jednakże aktorka niewiele mówi o swoich korzeniach, gdyż ceni sobie prywatność nie tylko swoją, ale również najbliższych. Ma ona dwóch braci – Łukasza i Mateusza oraz siostrę Maję. Do czasu studiów i wyboru zawodu mieszkała w Żorach na Śląsku – tam chodziła do podstawówki, a następnie do liceum i stawiała swoje pierwsze, nieśmiałe kroki w aktorski.

Sonia Bohosiewicz a Maja Bohosiewicz – co je łączy?

Zarówno Sonia, jak i Maja Bohosiewicz są znanymi aktorkami i osobowościami telewizyjnymi. Obie też udzielają się w mediach społecznościowych, chociaż Maja znacznie częściej dzieli się swoim życiem prywatnym. Są one rodzonymi siostrami i mają dwóch braci Mateusza i Łukasza, który również jest aktorem. Co ciekawe, wokół Mai i Soni narosło wiele kontrowersyjnych plotek – wedle jednej z nich Maja jest… córką Soni, którą ta urodziła w nastoletnim wieku, a następnie oddała na wychowanie swojej mamie. Pomimo tego, że plotkę tę zdementowały obie zainteresowane, to i tak nadal żyje ona swoim życiem. Prawdopodobną przyczyną tego typu spekulacji jest dzieląca aktorki różnica wieku, która wynosi 15 lat.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Sonia Bohosiewicz – kariera aktorska

Sonia Bohosiewicz już od najmłodszych lat przejawiała zainteresowanie aktorstwem – chętnie występowała w szkolnych przedstawieniach i z radością wcielała się w różne role. Jednakże na poważnie zajęła się nim w liceum, a w klasie maturalnej uczęszczała na warsztaty aktorskie u Doroty Pomykały, co z pewnością pomogło jej na egzaminach do szkoły aktorskiej. Sonia ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Debiutowała już na studiach na scenie Teatru Starego w Krakowie w spektaklu „Zatrudnimy starego klowna”. Natomiast na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawiła się w epizodycznej roli w filmie „Spiż cudzołożnic” w reżyserii Jerzego Stuhra. Następnie zaczęła się pojawiać na małym ekranie, najczęściej była obsadzana w rolach drugoplanowych, jak np. w „Miodowych latach”. Z kolei w 2002 r. zagrała w międzynarodowej produkcji „Ostatni blues”. W kolejnych latach można było ją zobaczyć m.in. w filmie „Show” Macieja Ślesickiego czy „Zakochanym aniele” Artura Więcka.

Swoją ogólnopolską rozpoznawalność Sonia Bohosiewicz zawdzięcza przede wszystkim roli w niezależnej produkcji „Rezerwat” Łukasza Pawlikowskiego. Grała tam sąsiadkę głównego bohatera - fryzjerkę Hannę B. Rola ta przyniosła jej nie tylko popularność, ale również uznanie krytyków, czego dowodem jest Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego i Polska Nagroda Filmowa „Orzeł” za odkrycie roku. Z całą pewnością film ten otworzył jej wiele drzwi, chociaż nadal reżyserzy obsadzali ja w rolach drugoplanowych. Można było ją zobaczyć m.in. w dramatach – „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta i „Zero” Pawła Borowsiego, a także w komedii romantycznej „Miłość na wybiegu” Krzysztofa Langa.

Kolejną bardzo ważną produkcją w karierze aktorskiej Soni Bohosiewicz była „Wojna polsko-ruska’ Xawerego Żuławskiego, w której wcielała się w rolę Naty. Dostała za nią nominację do Orła za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Na swoim aktorskim koncie Sonia ma również wiele świetnych ról. Z całą pewnością warto wspomnieć o podwójnej roli Balladyny i Aliny w dramacie „Balladyna” Dariusza Zawiślaka. Wspólnie z siostrą zagrała również w komedii „Wojna żeńsko-męska” Łukasza Pawlikowskiego. Wystąpiła również w takich produkcjach, jak: „Obława”, „Syberiada Polska’, „Bogowie” czy też „Fotograf”.

W dorobku aktorskim Soni Bohosiewicz nie zabrakło również ról serialowych – zagrała m.in. w „39 i pół”, „Usta Usta”, „Magda M.” „Diagnoza” czy też „Pierwsza miłość”. Zwykle jednak były to role epizodyczne bądź drugoplanowe, co oczywiście nie umniejsza im na znaczeniu.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Sonia Bohosiewicz – życie prywatne

Prywatnie Sonia Bohosiewicz jest w związku z małżeńskim z Pawłem Majewskim, który jest biznesmenem. Na co dzień pilnie szczerze on swojej prywatności i stroni od brylowania na ściankach. Warte odnotowania jest to, że jego ojcem jest reżyser Janusz Majewski i to właśnie dzięki niemu Paweł związał się z Sonią. Poznali się oni przypadkowo – ojciec Pawła „pożyczył” od swojego syna mieszkanie i to właśnie w nim kręcił Teatr Telewizji, w którym występowała Sonia. Wpadł na nią przez przypadek, gdy błędnie założył, że dzień zdjęciowy się zakończył. Para jest szczęśliwym małżeństwem i wspólnie wychowuje dwóch synów – Teodora (ur. 2009 r.) i Leonarda (ur. 2012 r.).

Sonia Bohosiewicz – nie tylko aktorstwo

Sonia Bohosiewicz jest nie tylko niezwykle utalentowaną aktorką z bogatym dorobkiem artystycznym. Spełnia się ona również na innych polach. Jest aktorką dubbingową – użyczała głosu m.in. kotce Marlenie w animacji Disneya „Piorun” czy też Glorii w animacji „Tupot małych stóp”. Na tym jednak nie koniec – Sonia realizuje się również w muzyce, a dokładnie w śpiewie. Występowała m.in. na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze i Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jej głos można usłyszeć w piosence „Wiosna, ach to ty” zespołu Plateau. Wydała również swoją autorską płytę, na której śpiewa m.in. utwory Marilyn Monroe czy Franka Sinatry. W zawodowym życiorysie Sonia ma również występy kabaretowe – występowała na scenie podczas Mazurskiej Nocy Kabaretowej w 2010 r.

Sonia Bohosiewicz na swoim koncie ma również udziały w telewizyjnych show – brała udział m.in. w „Tak to leciało!”, a także zasiadała w fotelu jurorskim w „Bitwie na głosy” i „Mali giganci”.

Sonia Bohosiewicz – ciekawostki

• Sonia Bohosiewicz jest nie tylko aktorką, piosenkarką i osobowością telewizyjną, ale również influencerką, która jednak dość dobrze szczerze swojej prywatności. Na jej Instagramie na próżno możemy szukać ujęć synów czy męża. Zwykle pokazuje się bez retuszu, czym zyskuje sobie aprobatę obserwatorów.

• Zarówno Maja, jak i Sonia Bohosiewicz są autorkami kilku nieprzemyślanych wypowiedzi, którymi wzbudziły wiele kontrowersji. Przykładowo Sonia… obraziła osoby zmagające się z chorobami psychicznymi czy też publicznie krytykowała nauczycielkę syna za to, że wstawiła mu niską ocenę.

• Sonia Bohosiewicz prowadziła swój kanał na YouTube, na którym przeprowadzała wywiady ze znanymi osobowościami. Na jej kanapie gościli m.in.: Tomasz Kot, Joanna Koroniewska czy Tatiana Mindewicz-Puacz. Szybko jednak porzuciła ten koncept, a na jej kanale widnieje zaledwie kilka filmów.

• Sonia Bohosiewicz nigdy nie pokazuje swojego męża prywatnie. Mało kto wie, że gdy Sonia i jej życiowy partner – Paweł Majewski, zaczęli się spotykać, ten miał jeszcze żonę. Jednak jego związek istniał już tylko na papierze. Gdy tylko uzyskał rozwód, szybko  ożenił się z Sonią. Ich ślub odbył się na terenie prywatnej posiadłości Pawła na Mazurach.

• Jedną z pasji Soni i jej męża są podróże – zwłaszcza te długie i dalekie. Podczas pandemii spędzili oni miesiąc na Teneryfie. Niedawno zwiedzili również Malediwy.

• Sonia Bohosiewicz jest współautorką projektu „Domówka”. Jest to komedia koncertowa, na której artystka przytacza wiele zabawnych anegdot z okresu PRL-u, mówi o plotkach, które rozbudzały ówczesną publikę, a także śpiewa największe hity tamtych czasów. W jej repertuarze znajduje się m.in. słynna „Małgośka” czy Józek, nie daruje Ci tej nocy”.

ZOBACZ TAKŻE: