Prezerwatywy – rodzaje

Prezerwatywy należą do grupy mechanicznych środków antykoncepcyjnych. Są używane głównie przez mężczyzn, ale na rynku dostępne są również specjalne prezerwatywy dla kobiet.

Prezerwatywy nie tylko zapobiegają ciąży, ale także zmniejszają prawdopodobieństwo zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ze względu na swoje funkcje i właściwości, w sprzedaży dostępne są różne modele, jeśli chodzi o prezerwatywy – rodzaje zależą od przeznaczenia i budowy.

Wśród niezliczonych rodzajów prezerwatyw można znaleźć modele o różnych rozmiarach, smakach, strukturach i grubości. Niektóre prezerwatywy pełnią dodatkowe funkcje mające na celu zwiększenie przyjemności obu partnerów, podczas gdy inne mogą być przydatne dla mężczyzn zmagających się z przedwczesnym wytryskiem. Na rynku środków antykoncepcyjnych istnieje wiele rodzajów prezerwatyw, a ich dystrybucja jest nie tylko związana z rozmiarem lub materiałem, z którego są wykonane.

Prezerwatywy - materiały i właściwości

Ważne są również kolory, kształty, smaki, aromaty lub dodatkowe smary, które odpowiednio stymulują doznania. Wśród różnych rodzajów prezerwatyw można znaleźć prezerwatywy:

 

 

- Wykonane są z naturalnej gumy lub lateksu. Materiał ten jest wystarczająco rozciągliwy i odporny na niewielkie pęknięcia, ale może powodować alergie u niektórych kobiet i mężczyzn.

- Bez lateksu - ze względu na to, że są wytwarzane bez użycia lateksu (z poliizoprenu, poliuretanu lub żywicy syntetycznej AT-10), są zalecane przede wszystkim dla alergików. Ponieważ są niezwykle cienkie (ale trwałe), docenią je także te osoby, u których lateksowe prezerwatywy zmniejszają ich poczucie przyjemności.

- Prezerwatywy z wypustkami - dzięki specjalnej powierzchni poprawiają odczucia obojga partnerów podczas seksu.

- O zróżnicowanym smaku i zapachu - mają również stymulować uczucia partnerów podczas seksu. Stosuje się je głównie podczas seksu oralnego.

- O różnorodnych kolorach - od najbardziej naturalnych po świecące w ciemności.

- Ze środkiem plemnikobójczym - zwiększa skuteczność antykoncepcji.

- Prezerwatywy nawilżone – wyposażone w dodatkowy środek nawilżający, który ułatwia zbliżenie obu partnerów. Szczególnie polecany kobietom cierpiącym na suchość pochwy.

 

Jakie prezerwatywy wybrać?

Które prezerwatywy są zatem najlepsze? Jakie prezerwatywy wybrać i pod jakim kątem oceniać ich przydatność? Żadna metoda antykoncepcyjna nie gwarantuje stuprocentowej ochrony, ale istnieją mniej lub bardziej skuteczne środki antykoncepcyjne. Najlepsze prezerwatywy dobierane są do indywidualnych potrzeb.

To, czy prezerwatywa będzie skuteczną metodą antykoncepcji, zależy przede wszystkim od umiejętności prawidłowego jej użycia. Chociaż ta aktywność wydaje się powszechna, dla mniej doświadczonych kochanków może być trudna. Dlatego, jeśli prezerwatywa ma stanowić przede wszystkim ochronę, to ważna jest dla nas prawidłowa regulacja wielkości prezerwatywy, dzięki której można uniknąć pęknięć i zsuwania się prezerwatyw. Zwróćmy uwagę na prezerwatywy z certyfikatem czy nie mają uszkodzeń opakowania. W tym kontekście wskazane są też prezerwatywy z dodatkowym środkiem plemnikobójczym.

W przypadku gdy prezerwatywa ma nam pomóc we współżyciu, to dla osób cierpiących z powodu przedwczesnego wytrysku, wskazane będą prezerwatywy o pogrubionej budowie. Te prezerwatywy idealnie też nadają się do seksu analnego. Przy seksie oralnym wskazane są prezerwatywy smakowe.

Jaki rodzaj prezerwatywy kupić?

Do tej pory przeprowadzono wiele badań, które potwierdzają fakt, że nie wszyscy mężczyźni potrafią dobrać odpowiedni rozmiar i model prezerwatywy.

Wielu mężczyzn używa prezerwatyw, które nie pasują do ich rozmiarów i niezgodnie z ich przeznaczeniem. Jaki rodzaj prezerwatywy kupić zatem tak aby uniknąć dyskomfortu i wykorzystać w pełni jej możliwości. Niewłaściwie dobrana prezerwatywa, to nie tylko brak komfortu w trakcie stosunku seksualnego, ale też możliwość ześlizgnięcia się prezerwatywy. To także problem z osiągnięciem orgazmu. Dlatego właściwy wybór prezerwatywy pomoże nie tylko poprawić życie seksualne, ale także zmniejszyć ryzyko pojawienia się problemów.

Dziś na rynku istnieje ogromna różnorodność prezerwatyw dowolnej wielkości. Dlatego, aby poprawnie wybrać własny, musisz przestrzegać prostych zasad, w których mierzy się szerokość i długość penisa.

Prezerwatywy - rozmiary

Wybór właściwej szerokości prezerwatywy jest bardzo ważnym krokiem, ponieważ w przypadku złego wyboru może wystąpić poślizg lub nadmierna szczelność, oznaczająca ucisk. 

Jeśli prezerwatywa jest zbyt mała, może pęknąć podczas stosunku płciowego. Ważne jest, aby pamiętać, że producenci wskazują szerokość prezerwatyw na opakowaniu, a z reguły podaje się rozmiary prezerwatyw w stanie płaskim. Dlatego liczbę tę można bezpiecznie pomnożyć przez 2. Nie trzeba dodawać, że prezerwatywa odpowiedniej wielkości to najlepszy sposób na ochronę siebie i partnera w miarę możliwości podczas stosunku.

Przed wyborem musimy znać standardy, jakie obowiązują w przypadku prezerwatyw. Na przykład w Ameryce jako jednostkę miary stosuje się cale (2,54 mm). Standardowe amerykańskie rozmiary to 49, 51 (2 cale) lub 54 mm. W Europie, w szczególności w krajach takich jak Anglia, Niemcy, Holandia, nominalny zakres szerokości wynosi od 49 do 56 mm. Dlatego w Europie prezerwatywy są zwykle produkowane w następujących 3 rozmiarach: 49, 52 i 56 mm. Jeśli szerokość zostanie przeliczona na średnicę, otrzymamy odpowiednio 31 mm, 33 mm i 35 mm.

Jaki rodzaj prezerwatywy najlepiej odpowiada zatem twoim potrzebom? Zanim ustalisz rozmiar odpowiedź sobie na pytanie, czy na przykład jesteś uczulony na lateks? Jeśli tak to będziesz potrzebować nielateksowego materiału zabezpieczającego, takiego jak poliuretan lub poliizopren. Musisz wiedzieć, czy twój partner jest również uczulony na lateks. Kolejne pytanie brzmi – czy prezerwatywa ma stanowić jedynie zabezpieczenie, czy też ma być źródłem dodatkowych doznań? Istnieje wiele prezerwatyw zaprojektowanych z myślą o kobietach i ich przyjemności lub wzajemnej przyjemności, a nawet prezerwatywy wykonane głównie z myślą o podnieceniu mężczyzn (teksturowane od wewnątrz)

Jakie prezerwatywy są najlepsze?

Zatem jakie prezerwatywy są najlepsze? Wszystko zależy tutaj od naszych potrzeb. Nie istnieje optymalna prezerwatywa – idealna dla każdego mężczyzny. Dlatego tak ważne jest, żeby poznać ich rodzaje.

Dla wielu mężczyzn najkorzystniejszym rozwiązaniem są ultra cienkie prezerwatyw. W przypadku większości par cieńsze prezerwatywy oznaczają więcej przyjemności i poczucie bliskości. Jednocześnie te prezerwatywy przechodzą takie same rygorystyczne testy, więc cieńszy rozmiar nie oznacza mniejszej ochrony. Takie prezerwatywy nie będą wskazane dla osób, które zmagają się z problemem przedwczesnego wytrysku. W tym przypadku cienka prezerwatywa zapewnia więcej doznań, intensywniejszą stymulację – co w oczywisty sposób jedynie przyśpieszy moment wytrysku. Takie osoby powinny raczej wybierać prezerwatywy grubsze, z większą masą lateksową. To wytrzymałe i wysokiej jakości produkty, które będą chronić przed chorobami i przypadkową ciążą. Są to tanie środki antykoncepcyjne. Pomimo wszystkich zalet lateksowe prezerwatywy nie są polecane osobom o wrażliwej skórze i uczulonym na lateks. Dla nich wskazany jest Poliizopren. Ten materiał ma wszystkie pozytywne cechy lateksu, ale nie powoduje alergii.

Rodzaje prezerwatyw, a ich rozmiary

Większość mężczyzn jest przekonana, że prezerwatywy są uniwersalne. Tymczasem to nieprawda. Na nasze odczucia wpływają rodzaje prezerwatyw, a ich rozmiary są kluczowym parametrem, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego produktu.

Badanie z 2010 roku przeprowadzone przez The Kinsey Institute for Research on Sex wykazało, że źle dopasowane prezerwatywy ponad dwukrotnie zwiększają ryzyko utraty erekcji oraz zsuwanie się prezerwatyw - co obniża skuteczność środka antykoncepcyjnego. Ogólnie wygoda prezerwatywy zależy przede wszystkim od jej szerokości, więc pamiętaj o standardowym rozmiarze siatki prezerwatyw:

S (mały) - długość produktu jest przeznaczona na penisa do 17 centymetrów. Szerokość wynosi około 44-52 milimetrów.

M (średni) - odpowiedni dla elementu o długości 17-19 centymetrów i szerokości 52-56 milimetrów.

L (duży) - odpowiedni dla osób o długości fallusa 19-22 centymetrów i szerokości 56-65 milimetrów.

XXL (bardzo duży) - stworzony dla mężczyzn o długości członka 19-23 centymetrów i 65-69 milimetrów szerokości.

Konsekwencje złego doboru prezerwatywy 

Wszystkie oznaczenia liter na prezerwatywach są warunkowe. Każda firma produkująca produkty ma swój własny maksymalny rozmiar. Kupując, należy zwrócić uwagę na parametry wskazane na opakowaniu.

Prezerwatywy lateksowe mają błąd około +3 milimetra. Decydującym czynnikiem przy wyborze prezerwatywy nie jest jej długość lub gęstość, ale jej szerokość. To średnica wpływa na jakość doznań i bezpieczeństwo. Nieprawidłowo wybrana prezerwatywa może znacznie utrudnić kontakt seksualny. Możliwe problemy mogą obejmować:

 

- Zaczerwienienie penisa (ciasna prezerwatywa ściska naczynia krwionośne penisa).

- Utrata wrażliwości u mężczyzn.

- Brak erekcji

- Zniszczenie prezerwatywy

- Skrócenie czasu trwania stosunku płciowego (wczesny wytrysk może wynikać z dyskomfortu).

- Ból u podstawy penisa z powodu zbyt ciasnej prezerwatywy

Idealną prezerwatywę można dobrać empirycznie. Zatem nie bój się eksperymentować i zmieniać prezerwatyw. Jeśli rozmiar czubka penisa jest szerszy niż u podstawy, warto wybrać produkt ochronny o nieco większej objętości. Aby wybrać odpowiedni rozmiar, średnica penisa musi być zmniejszona o połowę. Na opakowaniu środków antykoncepcyjnych wskazana jest szerokość samego produktu. Długość prezerwatywy praktycznie nie wpływa na cechy kontaktu seksualnego, szczególnie dla przeciętnego rozmiaru penisa - od 13 do 18 centymetrów. Jeśli długość penisa jest większa niż 20 centymetrów, wówczas mężczyzna może użyć produktu zaprojektowanego na 17-19 centymetrów. Przy wielkości penisa mniejszej niż 13 centymetrów prezerwatywa może nie być w pełni wdrożona.

Szerokość prezerwatyw - jak ją sprawdzić?

Około 20% mężczyzn używa prezerwatyw, które są dla nich małe. Jednocześnie około 30% - wręcz przeciwnie, używa za dużych prezerwatyw. Jak zatem wybrać szerokość prezerwatyw – jak ją sprawdzić, aby nie narazić się na dyskomfort?

Aby wybrać rozmiar prezerwatywy, należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

- Długość penisa. Możesz zmierzyć ją za pomocą centymetrowej taśmy lub zwykłej linijki - od głowy do nasady penisa.

- Średnia szerokość penisa. Aby to zrobić, wielkość obwodu u podstawy penisa, średnicę środka fallusa i objętość na górze należy podzielić na trzy.

- Średnica głowy penisa. Dokładnie za pomocą taśmy pomiarowej mierzona jest objętość jej najgrubszej części.

Aby poprawnie zmierzyć swój rozmiar, mężczyzna musi stać w pozycji stojącej i mieć pełną erekcję członka. Przy częściowym podnieceniu lub leżeniu (siedzeniu) niemożliwe jest wykonanie dokładnych pomiarów. Zdarza się, że prezerwatywa jest wybierana rozmiarowo, wykonana z dobrego materiału i wyprodukowana przez znaną firmę, ale nadal nie pasuje. Może być ciasna, niewygodna i powodować alergie. Takie problemy powstają w takich przypadkach:

- Pomiary wykonano w zbyt chłodnym pomieszczeniu.

- Niedokładne parametry głowy penisa

- Podczas pomiaru nie było całkowitej erekcji.

- Rzadka postać fallusa i inne cechy anatomiczne narządu płciowego.