Pussy yoga

Książka autorstwa Niemki Coco Berlin pod tytułem "Pussy Yoga" bije rekordy popularności za granicą. W czym tkwi jej fenomen? Coco Berlin pokazuje kobietom jak za pomocą prostych ćwiczeń można poprawić jakość życia seksualnego. Proponuje zestaw ćwiczeń dla mięśni dna miednicy, który nazywa właśnie "Pussy yoga", czyli w tłumaczeniu na język polski: joga dla waginy.

Mięśnie dna miednicy to coś znacznie więcej niż tylko mięśnie wokół cipki. To znacznie większa sieć mięśniowa połączona z resztą ciała - mówi autorka książki "Pussy Yoga", Coco Berlin.

Potwierdza to nauka: mięśnie w okolicy miednicy mają wpływ nie tylko na doznania seksualne, ale też współuczestniczą w podtrzymywaniu macicy i kontrolowaniu pęcherza. Działają jak hamak dla jamy brzusznej, rozpięty od kości łonowej aż do odbytnicy, który otacza ujście pęcherza (cewka moczowa). Korzyści z ćwiczenia mięśni dna miednicy nie są zatem tylko seksualne, ale też zdrowotne.

Ćwiczenia mięśni na lepszy seks

Jak mieć lepszy seks? Ćwicz mięśnie Kegla - mówi autorka "Pussy Yoga". Poprawa życia seksualnego kobiet nie jest jednak jedynym celem dla Coco Berlin. Jak sama mówi, ważne jest dla niej zwiększenie u kobiet świadomości swojego ciała, jego możliwości i potrzeb. Zdaniem Coco kobiety, które są świadome swojego ciała, są bardziej pewne siebie i silne, wiedzą czego chcą i nie boją się do tego dążyć. Co za tym idzie, często uważane są za bardziej seksowne. Korzyści z ćwiczeń mięśni Kegla jest zatem wiele. Choć z pewnością tą, którą docenimy szczególnie, jest lepszy seks.

Silne mięśnie Kegla to lepszy seks

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla, by mieć lepszy seks? Sposób na dobry seks wcale nie jest taki trudny. Wystarczy 5 minutowy trening każdego dnia. Jeśli chcesz zobaczyć rezultaty szybciej, możesz pomyśleć o 30-minutowym treningu 2-3 razy w tygodniu. Na czym polegają ćwiczenia mięśni Kegla? Przykładowe ćwiczenia jogi dla waginy znajdziecie w naszej galerii. Wbrew pozorom wcale nie są trudne. A rezultaty mogą Was naprawdę pozytywnie zaskoczyć!