Bułka bez glutenu, sojowy kotlet, dużo warzyw, wegański majonez - tak wygląda skład nowego burgera w McDonald's - McVegan. Największy na świecie fast food wprowadził wege burgery do menu w Finlandii i Szwecji i zbiera naprawdę pozytywne recenzje. 

Sojowy burger powstał we współpracy ze szwedzką marką Anamma i przekroczył oczekiwania w testach klienckich. Klienci McDonald's zachwycają się "prostotą smaku" i "dobrą ceną za wegańskie składniki". Na Instagramie co chwilę pojawiało się zdjęcie pierwszego wegańskiego burgera z mini recenzją konsumującego. Na razie nie ma oficjalnych planów wprowadzenia McVegan do oferty na świecie, choć wielu fanów McDonald's liczy na takie rozwiązanie. Cóż, generalnie nie jesteśmy fankami jedzenia w fast foodzie, ale taki wegański burger mógłby przełamać lody. 

Pamiętajcie, że jest jeszcze jeden burger, którego pod żadnym pozorem nie powinniście zamawiać, ponieważ odradzają go nawet sami pracownicy sieci. Ten najgorszy, najbardziej niezdrowy i najmniej świeży produkt to Filet-O-Fish. Powód? Filet rybny po prostu nie ma prawa być świeży i jest podgrzewany godzinami. 

Ale taki McVegan, jesteście za wprowadzeniem go do menu w Polsce?