Powstanie pierwszy polski serial Netflixa

Netflix wyprodukuje pierwszy ośmioodcinkowy serial polityczny, który wyreżyseruje Agnieszka Holland  i Kasia Adamik. Na razie Netflix nie podał tytułu serialu, ale wiadomo, kto znalazł się w obsadzie. Jak podaje portal filmstart.pl w polskim serialu Netflixa zagrają: Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Maciej Musiał, Michalina Olszańska, Patrycja Wolny oraz Zofia Wichłacz. Zdjęcia do serialu ruszają jeszcze w tym tygodniu w Warszawie, a następnie będą kręcone w innych polskich miastach. 

Pierwszy polski serial Netflixa: o czym będzie?

Polski serial Netflixa będzie serialem politycznym, którego fabuła rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której żelazna kurtyna nigdy nie opadła, a w 2002 roku, dokładnie dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym z 1982 dochodzi do przełomu. Student prawa i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Intryga, którą odkrywają, może spowodować rewolucję, lecz rządzący nie cofną się przed niczym, by zachować plany w tajemnicy.

Za scenariusz polskiego serialu Netflixa odpowiada Joshua Long. Premiera polskiego serialu Netflixa ma się odbyć jeszcze w tym roku. Już nie możemy się doczekać.