Olivia de Havilland - zmarła ostatnia gwiazda "Przeminęło z wiatrem"

Olivia de Havilland, 104 letnia aktorka znana z filmu "Przeminęło z wiatrem", odeszła w niedzielę 26 lipca w swoim domu w Paryżu. Była ona ostatnią żyjącą gwiazdą legendarnej produkcji. Śmierć nastąpiła z powodów naturalnych, a  informację o zgonie przekazała mediom była prawniczka Olivii de Havilland. Pogrzeb ma być kameralnym pożegnaniem tylko dla rodziny i bliskich.

Minionej nocy świat stracił międzynarodowy skarb, a ja straciłam drogą przyjaciółkę i ukochanego klienta. Umarła spokojnie w Paryżu –powiedziała "Variety" była prawniczka i przyjaciółka aktorki.

Przeczytaj też: Olivia Mary de Havilland, czyli Melania z "Przeminęło z wiatrem" kończy 104 lata: wspaniała kariera z siostrzanym konfliktem w tle

Olivia de Havilland i jej długa kariera w Hollywood

Olivia de Havilland, choć kojarzona głównie z rolą w "Przeminęło z wiatrem",  była wybitną aktorką. Zdobyła dwa Oscary za role w filmie "Dziedziczka" i "Najtrwalsza miłość". Na przełomie pięciu dekad zagrała w kilkudziesięciu filmach. W 2007 roku wytoczyła proces Warner Bros o bezprawne przedłużanie kontraktu i blokowanie rozwoju kariery, który wygrała. Precedens nazwano "prawem Havilland".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dame Olivia de Havilland (@dame_olivia_de_havilland) Lut 9, 2020 o 4:48 PST

Przeczytaj też: Wielki protest kobiet w Cannes: wzruszające przemówienie Cate Blanchett

Olivia de Havilland – życie pełne zmagań

Olivia de Havilland, w życiu prywatnym zmagała się z wieloma tragediami. Począwszy od konfliktu z jej siostrą, którym żyło całe Hollywood, śmierci syna w młodym wieku, a potem śmierci drugiego męża. Pomimo tych trudności aktorka nigdy nie straciła nadziei i chęci życia. Z okazji swoich 104 urodzin, jeszcze trzy tygodnie temu wybrała się na przejażdżkę rowerem.