Ból miesiączkowy zimą jest szczególnie uciążliwy

Dr Sarah Jarvis, lekarka rodzinna i rzeczniczka Livia mówi, że istnieje kilka teorii wyjaśniających, dlaczego ból miesiączkowy może nasilać się w czasie mrozów. „Wiele osób przechodzących przez bolesne miesiączki twierdzi, że ból nasila się zimą”- mówi ekspertka. Tłumaczy, że przyczyną wzmożonego bólu w czasie okresu może być zmniejszone krążenie krwi.

Naczynia krwionośne zwężają się, gdy są narażone na zimno, a wtedy zmniejszają przepływ krwi, Możliwe jest również, że receptory bólu są bardziej wrażliwe w zimne dni.

Kobieta wyjaśnia, że obie teorie są poparte faktem, że ciepła kąpiel lub używanie termoforu mogą złagodzić ból miesiączkowy. Istnieją dowody, że kobiety pracujące w niskich temperaturach są bardziej narażone na intensywniejsze miesiączki i zwiększony ból, który się z nimi wiąże. Panie pracujące w chłodnych pomieszczeniach, prawie 50 proc. częściej niż pozostałe osoby, narzekały na silne bóle menstruacyjne.

Zobacz też: Jak wywołać okres: 5 sposobów jak przyspieszyć opóźniającą się miesiączkę

Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Bolesne miesiączki możemy złagodzić wieloma domowymi sposobami. U wielu z nas sprawdza się w tych dniach ciepły okład przy użyciu termofora. Ta metoda działa rozkurczająco, a co za tym idzie przeciwbólowo. Pamiętajmy jednak, że nie wolno zbyt długo trzymać ciepłego okładu na brzuchu, ponieważ podwyższona temperatura może rozrzedzić krew i doprowadzić do zwiększenia obfitości krwawienia.

Kolejnym sposobem są masaże z wykorzystaniem oleju sezamowego. Związki i składniki znajdujące się w oleju sezamowym połączone z uspokajającym masażem to jeden ze skuteczniejszych sposobów na bolesne miesiączki.

Warto w trakcie miesiączki sięgnąć po zioła, a w szczególności po rumianek. Zawarte w nim flawonoidy i terpenoidy działają rozkurczająco, a co za tym idzie przeciwbólowo.

A jakie są Wasze sposoby na bolesne miesiączki?

Zobacz także:

To Cię zainteresuje:

Jak zatrzymać okres na jeden dzień: Czy cytryna opóźnia okres?

Dziennikarka DDTVN Sandra Hajduk o endometriozie: „To nie jest wyimaginowany problem. To ból, który ciągle narasta” [WYWIAD]