Oczyszczanie twarzy zimą

Codzienne, dokładne pozbycie się zanieczyszczeń ze skóry naszej twarzy jest tak samo istotne, jak odpowiednie i regularne jej nawilżenie. Rozpoczynając codzienne rytuały pielęgnacyjne należy zadbać o dobrze dobrane kosmetyki, które poprawią kondycję cery i jednocześnie dokładnie i intensywnie ją oczyszczając. Nie powinny naruszać naturalnej bariery ochronnej, której zniszczenie skutkuje podrażnieniami, przesuszeniem oraz bardzo często przetłuszczeniem. Cały proces koreańskiego oczyszczania skóry zimą powinien opierać się na dwóch etapach:

1 Etap – Demakijaż

Odpowiednio przeprowadzone oczyszczanie twarzy jest kluczem do optymalnego działania kolejnych kroków koreańskiej pielęgnacji. Cały proces należy rozpocząć od usunięcia resztek makijażu, które pozostały na skórze po całym dniu. Nawet jeżeli danego dnia nie nakładałaś make upu, to pamiętaj aby nie pomijać tego wprowadzenia do kolejnych działań. Demakijaż należy wykonać za pomocą olejów. Usuną one zanieczyszczenia, zredukują nadmiar sebum i pozbędą się makijażu.

2 Etap – Oczyszczanie twarzy kosmetykami myjącymi na bazie wody

Po pozbyciu się makijażu i zanieczyszczeń należy przejść do właściwego oczyszczania. To kolejny etap, który ma na celu doczyścić skórę po wykonanym demakijażu. W drugim etapie skupiamy się także na pozbyciu się resztek oleju i głęboko osadzonych w skórze zanieczyszczeń. Świetnie sprawdzą się w  tym momencie pianki, mleczka i inne preparaty myjące, które w swojej formule bazują na wodzie. Pamiętaj, aby do drugiego etapu wybrać produkt z innej gamy niż ten użyty podczas demakijażu. Użycie dwóch różnych produktów zwiększy poziom oczyszczenia. Kosmetyki do mycia twarzy należy stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Wystarczy umyć dokładnie skórę twarzy wybranym preparatem i spłukać obficie wodą. Podczas wieczornej toalety należy szczególnie mocno o tym pamiętać, aby po całym dniu pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Szukając kosmetyków do wykonania zarówno tego etapu, jak i poprzedniego warto zajrzeć na stronę https://skin79-sklep.pl/category/oczyszczanie-twarzy. Dostępne tam preparaty idealnie wpisują się w założenia koreańskiej pielęgnacji.

Dokładne oczyszczanie twarzy w domu to klucz do koreańskiej pielęgnacji

Powyżej opisane oczyszczanie twarzy to czynności, które należy wykonać podczas codziennej pielęgnacji. Są one kluczowe do utrzymania cery w zdrowiu i  dobrej kondycji. Warto również dodać, że dobrze wykonane oczyszczanie i użycie do tego procesu dobrych kosmetyków to podstawa, aby kolejne etapy pielęgnacji, jak maseczka czy krem nawilżający mogły działać optymalnie. Bez dokładnego demakijażu i mycia skóry twarzy, kolejne działania nie dadzą oczekiwanych efektów.