Nasze babcie doskonale wiedzą o tym, że aby zapewnić sobie spokój i odsunąć pecha, w Wielką Sobotę nie należy wypowiadać pewnych słów. Ten zwyczaj jest znany od wielu pokoleń, a w niektórych rejonach nadal kontynuowany. W tej ludowej mądrości ukryty jest sposób na to, jak ominąć niepowodzenia, smutki i troski. 

Zobacz także: 

Nie mów tego w Wielką Sobotę

Okazuje się, że jeśli chcesz, aby ominęły cię zmartwienia, a pech nie rozgościł się w twoim życiu na dobre, w czasie trwania Wielkiej Soboty nie powinnaś wypowiadać słów, które są jednoznaczne z narzekaniem. Odnosi się to zarówno do skarżenia się na ciężki los, pracę, jak i rodzinę oraz znajomych.  

Bardzo ważne jest, aby w tym wyjątkowym dniu kończącym Wielki Tydzień napełnić się dobrymi odczuciami. Jeśli jednak będziesz utyskiwać i lamentować, słowa te obrócą się przeciwko tobie i zadziałają niczym klątwa. Sprawdź, jakich zwrotów należy unikać jak ognia: 

  • moje życie to pasmo porażek, 
  • nie mam szczęścia w miłości, 
  • nic mi się nie udaje, 
  • wszystko układa się odwrotnie, niżbym chciała, 
  • to wszystko zupełnie nie ma sensu. 

Co się stanie, gdy wypowiesz te słowa w Wielką Sobotę

 Jeśli w Wielką Sobotę wstaniesz lewą nogą i rozpoczniesz dzień od narzekania, ściągniesz do siebie złe fluidy, które już nie będą chciały cię opuścić. Słowa, które wówczas wypowiesz, zaczną się spełniać. Uważaj więc na pewne utarte zwroty, których większość ludzi często używa w chwilach słabości. Okazuje się bowiem, że jeśli w tym ważnym dniu powiesz, że pech jest z tobą i nic nie układa się dobrze - w twoim życiu zaczną pojawiać się nieszczęśliwe zbiegi okoliczności. 

Zobacz także: 

Zobacz także:

Pamiętaj jednak, że kiedy się opamiętasz i zechcesz cofnąć przykre słowa, możesz to zrobić przy użyciu palmy wielkanocnej. Wystarczy, że weźmiesz ją w dłoń i delikatnie pogładzisz nią gardło, policzki i usta. W tym czasie wypowiedź zwrot: cofam wszystkie przykrości, nie chce ich w swoim życiu. Największą moc będzie miała palma, która w Niedzielę Palmową została poświęcona w kościele bądź kaplicy.