Natasza Urbańska: kim jest piosenkarka i aktorka?

Natasza Urbańska to jedna z nielicznych polskich artystek, o których mówi się, że są wszechstronne i wyjątkowo uzdolnione. Urbańska jest piosenkarką, tancerką, aktorką filmową i teatralno-musicalową. Od 1993 roku związana z teatrem muzycznym Studio Buffo, gdzie występowała w licznych spektaklach i widowiskach muzycznych. Mogliśmy oglądać ją między innymi w spektaklach: "Metro" czy "Polita", gdzie wcieliła się w postać Poli Negri. Grała Silene Arbekajte w serialu "Fala zbrodni", w filmie "1920 Bitwa Warszawska" oraz drugoplanową rolę w filmie Blanki Lipińskiej "365 dni". Natasza Urbańska ma na swoim koncie trzy albumy: debiutancki album studyjny "Hity Buffo vol. 1 - Natasza Urbańska", album "One" oraz "Rajs 44" z 2021 roku.

Natasza Urbańska od lat związana jest z Januszem Józefowiczem, z którym ma córkę Kalinę.

Natasza Urbańska: kariera

Natasza Urbańska ma bogatą karierę artystyczną. Ważnym punktem w jej dorobku był casting do musicalu "Metro". W 1991 roku wybrała się na niego z koleżanką, której miała kibicować. W końcu zdecydowała się sama wziąć w nim udział. Chociaż przeszła wszystkie etapy castingu, okazało się, że jest za młoda na występy w teatrze. Chodziła wtedy do podstawówki. Nie zniechęciło jej to i po dwóch latach zjawiła się ponownie. Początkowo występowała jako tancerka. Kiedy aktorka Katarzyna Groniec zachorowała i nie mogła wystąpić w musicalu "Metro", Natasza Urbańska zastąpiła ją. Zagrała kultową rolę Anki. Później dostała tę rolę na stałe. 

W kolejnych latach mocno współpracowała z Januszem Józefowiczem. Brała udział w takich produkcjach jak: "Piotruś Pan", "Romeo i Julia", "Panna Tutli Putli". Szersze widowni dała się poznać występując w programach telewizyjnych "Przebojowa noc" i "Złota sobota", które biły rekordy popularności.

Natasza Urbańska występowała również w programach: "Jak oni śpiewają" i "Taniec z gwiazdami", gdzie dotarła z Jankiem Klimentem aż do finału. W pojedynku wygrała Anna Mucha.

W każdym zawodowym projekcie mąż, Janusz Józefowicz wspiera ją jak tylko może:

Jesteśmy blisko siebie, czuję miłość Janusza i wsparcie, kiedy realizuję moje muzyczne projekty. A ja jestem z nim całym sercem, kiedy skupiony pracuje nad kolejnymi teatralnymi i filmowymi produkcjami i rozwiązuje różne problemy - mówiła Natasza Urbańska w jednym z wywiadów dla "VIVY!"

Przeczytaj także:

Natasza Urbańska: mąż

Natasza Urbańska wyszła za mąż za Janusza Józefowicza w sierpniu 2008 roku. To o nim artystka mówi: „Nauczyciel, autorytet, odkrywca”.

Gwiazda poznała swojego przyszłego męża gdy chodziła do podstawówki. To właśnie wtedy pojawiła się na castingu do "Metra".

- Jak poznałam Janusza już jako 17-letnia dziewczyna i wchodziłam się w kolejne projekty, i przypatrywałam mu się jeszcze bardziej, jeszcze bliżej, dostrzegałam w nim po prostu świetnego faceta. Oprócz tego, że był mistrzem, znał odpowiedzi na każde pytanie, absolutnie był zachwycający zawodowo - mówiła Urbańska w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem w programie "Taka jak ty".

Ich uczucie rodziło się powoli. Początkowo była czysta sympatia, praca, próby i wspólne wyjazdy. Urbańska w jednym z wywiadów przyznała, że obawiała się tego uczucia. W końcu dzieliło ich 18 lat różnicy. Jednak uczucie zwyciężyło.

Buntowałam się przeciwko temu uczuciu przez dłuższy czas. Walczyłam z tym, bo myślałam też, co inni o tym pomyślą. Nie chciałam być konfrontowana poprzez to, że „to jest dziewczyna Józefowicza" - mówiła Mateuszowi Szymkowiakowi.

Niestety przez te wszystkie lata były momenty kiedy mierzyła się z taką łatką, chociaż ciężko pracowała na swoją pozycję. Natasza Urbańska zawsze o swoim mężu mówi z czułością:

- Ma ogromne ciepło, ma zrozumienie dla drugiej osoby. […] Wspaniałe poczucie humoru, jest ujmujący. Ta cała gama fajnych rzeczy w nim spowodowała, że oszalałam na jego punkcie.

Nadal jestem ciekawa mojego męża, jest niepokornym, intrygującym, seksownym mężczyzną - mówiła Urbańska w wywiadzie dla "VIVY!".

Z kolei Janusz Józefowicz tak mówi o żonie: "Natasza się zmienia jako kobieta. Jej kobiecość jest coraz bardziej intrygująca."

To Cię może zainteresować:

Natasza Urbańska: córka

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz wspólnie wychowują córeczkę Kalinę. Dziewczynka przyszła na świat w grudniu 2008 roku. Dzisiaj ma już 13 lat. Chociaż para jest mocno zapracowana, to rodzina jest dla nich najważniejsza.

- Oczywiście rodzina jest bardzo ważna, ale ja to zrozumiałem wcześniej, gdy wyjeżdżałem z Kamilką na koniec świata albo wieczorem pędziłem do domu, by na dobranoc przeczytać Kubie bajkę - mówił Józefowicz w rozmowie z "VIVĄ!"

Narodziny Kalinki były bardzo ważnym momentem w naszym życiu. Zaczęliśmy myśleć o nim inaczej, poważniej. Zmieniłem moje priorytety. Przedtem mogłem wyjechać i zostawić Nataszę, co ona rozumiała, ale zostawić ją i dziecko? To już było trudniejsze.

Przeczytaj również: