MUUV kolekcja dla dzieci

"5 rano. Lotnisko Chopina w Warszawie. Za chwilkę zaczyna się boarding, a poranny jogging z maluchem pod pachą w poszukiwaniu lotniskowego przewijaka trwa w najlepsze. Podczas walki z czasem nic nie przychodzi łatwo, a już na pewno nie zasuwanie 8 zbędnych zamków i mikroskopijnych guziczków w dziecięcych ubrankach. Wiemy, bo sprawdziłyśmy. I doszłyśmy do wniosku, że czas na zmiany.", piszą projektantki polskiej marki MUUV, Malina Kurkowska i Kaja Lizut.

Obie projektują tak, jak żyją - wygodnie, sportowo, ale jednak stylowo i maksymalnie kobieco. Ich bluzy z dekoltem na plecach, dopasowane legginsy czy minimalistyczne kurtki parki na sezon jesienno-zimowy polubiły polskie klientki. Nic w tym zresztą dziwnego, bo to moda autentyczna i dobrej jakości. A tej jakości szukamy w zalewie tzw. fast fashion również wśród kolekcji dla najmłodszych. Tę potrzebę zauważyły dziewczyny z MUUV i postanowiły stworzyć swoją pierwszą autorską linię dla dzieci. 

„Dwa lata temu, zaraz przed pojawieniem się Antosi, pierwszej córeczki Maliny, wydawało nam się, że życie #muuvgirls ulegnie zmianie. Byłyśmy w błędzie. Malina jest najlepszym przykładem tego, że można jednocześnie być matką i nie zrezygnować z własnego życia. Że jedno z drugim tak naprawdę idzie w parze. Antosia, w wieku 3 miesięcy była już z nami w Barcelonie na sesji zdjęciowej, a w trakcie kiedy piszę ten tekst, sprawdza jak smakują kokosy na Zanzibarze.” – zaznacza Kaja Lizut, jedna z właścicielek. 

Obie dziewczyny często podróżują z małymi ludźmi, z własnego doświadczenia wiedzą, jak trudno znaleźć dziecięce ubranka, które są komfortowe, jakościowe i jednocześnie dobrze wyglądają.

„Jako mama dwuletniej Antosi i (niedługo) synka Henia przetestowałam wiele ubranek. Postanowiłam wykorzystać te doświadczenia i stworzyć projekty, które są nie tylko wykonane z tkanin najwyższej jakości, ale przede wszystkim „łatwe w obsłudze”. Na przykład nasze body w najmniejszym rozmiarze posiada napy przez cały brzuszek, dzięki czemu bardzo łatwo się je zakłada niemowlakom. Natomiast gdy dzieci zaczynają raczkować, zapięcie kilku nap może być problematyczne, dlatego body w większych rozmiarach są zakładane przez głowę i zapinane w kroku.”, opowiada o swoich doświadczeniach i pomysłach Malina.

Jakościowo te ubranka mają się sprawdzić jako wytrzymałe (wysokogatunkowa, certyfikowana bawełna), miękkie i przyjemne w dotyku (co jest ważne przy wrażliwej skórze dzieci) i po prostu praktyczne. Dla tych, którzy dość mają pstrokatych ubranek w działach dziecięcych, MUUV ma kolorystyczną alternatywę. Paleta barw nowej linii jest super stonowana, z dominującą czernią. Znalazły się tutaj jednak też ciemniejsze odcienie grafitu, piękna oryginalna miedź czy urocza kropkowana biel, nie wspominając o niebieskim melanżu z dodatkiem szarości. 

To kolejna polska marka dla kobiet, która zdecydowała się stworzyć kolekcję również dla dzieci i zrobiła to naprawdę dobrze. Jako jedne z #MuuvGirls kibicujemy!