Kolor roku 2019 według Pantone wybrany

Instytut Pantone właśnie ogłosił kolor roku 2019! Tym razem wybór padł na Living Coral – żywy, pełen energii, ciepły odcień pomarańczowego różu, najszerzej znany z naturalnego zabarwienia raf koralowych. Jak czytamy w uzasadnieniu, Living Coral symbolizuje „wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań” oraz „autentyczne, angażujące doświadczenia, które umożliwiają porozumienie i bliskość”. Jak podkreślają eksperci Pantone, ta ostatnia wartość jest szczególnie istotna w kulturowym krajobrazie zdominowanym przez technologię cyfrową i media społecznościowe.

Jaki jest kolor roku 2019 według Pantone?

W przeciwieństwie do ubiegłorocznego koloru roku Ultra Violet, który był dość zaskakującym wyborem, ożywczy, pełen energii odcień koralowca ma szansę na sporą karierę. Właściwie już jest o nim głośno. Living Coral pojawił się w wiosenno-letnich kolekcji zaprezentowanych podczas ostatnich tygodni mody, a teraz podbija media społecznościowe jako trend w makijażu na nadchodzący sezon. Kolor roku 2019 według Pantone to bowiem dobra wiadomość nie tylko dla projektantów mody czy wzornictwa, ale również dla branży beauty, ze szczególnym naciskiem na producentów kosmetyków kolorowych. Oprócz tego obstawiamy, że nowy kolor roku Pantone’a będzie miał swoje mocne pięć minut w branży ślubnej. Living Coral to doskonały pomysł na motyw przewodni wesela.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

In celebration of PANTONE 16-1546 Living Coral as the 20th Pantone Color of the Year, Pantone has partnered with @tributeportfolio, Marriott International’s newest collection of independent and characterful hotels. Follow along to our colorful destination...

Post udostępniony przez PANTONE (@pantone) Gru 5, 2018 o 5:03 PST

Pantone kolor roku 2019 - dlaczego Living Coral?

Jak mówi Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Colour Institute, czerpiemy energię z natury, a Living Coral to kolor, który afirmuje życie i animuje nas do działania.

- Kolor to pewnego rodzaju język, który jest nierozerwalnie związany z kulturą. Widzimy, że we współczesnym świecie nasze troska o środowisko naturalne jest coraz silniejsza. Wymusza to w pewnym sensie rozwój technologii. Ponieważ jesteśmy tak bardzo przywiązani do czegoś, co nie jest prawdziwe, szukamy równowagi w tym, co jest realne – czyli w naturze - mówi Laurie Pressman.

Instytut Pantone zajmuje się prognozowaniem trendów kolorystycznych głównie dla branży wzorniczej, graficznej i modowej. Kolor roku jest wybierany od 20 lat. Eksperci i analitycy biorą pod uwagę trendy kulturowe, design, modę, a także to, w jaki sposób kolory uosabiają nasze zbiorowe doświadczenia i odzwierciedlają to, co dzieje się w globalnej kulturze w danym momencie. W ubiegłym roku kolorem roku był Ultra Violet, a w 2017 roku – Greenery. Jak Wam się podoba kolor roku 2019 według Pantone?