MTV EMA 2017: kto jest zwycięzcą, a kto przegranym?

Wczoraj w Londynie zostały rozdane jedne z najważniejszych nagród muzycznych: MTV EMA 2017. Galę poprowadziła Rita Ora, któa przebierała się aż dwanaście razy, a i tak najbardziej została zapamiętana w kreacji szlafroku! Jednak zagraniczni komentatorzy, doceniają Ritę za jej naturalność i humor, z jakimi poprowadziła MTV EMA 2017.

Zdecydowanym zwycięzcą MTV EMA 2017 okazał się Shawn Mendes, który zdobył aż trzy statuetki w kategoriach: najlepszy artysta, najlepsza piosenka ("There’s Nothing Holdin’ Me Back") i najwięksi fani i w ten sposób zmiażdżył swoja konkurencję: Ed Sheeran, Rihanna, Ariana Grande, Taylor Swift, Miley Cyrus.

Ed Sheeran został doceniony w kategorii najlepszy występ na żywo, Eminem został najlepszym wykonawcą hip hopowym, a zespół Coldplay otrzymał nagrodę dla najlepszego wykonawcy rockowego.

Największą przegraną gali MTV EMA 2017 może się czuć Taylor Swift, która była nominowana aż w sześciu kategoriach, a nie dostała żadnej nagrody.

Kto został najlepszym polskim wykonawcą?

O statuetkę najlepszego polskiego wykonawcy ubiegali się: Bednarek, Natalia Nykiel, Margaret, Monika Lewczuk i Dawid Kwiatkowski. Widzowie stacji postawili na Dawida Kwiatkowskiego, który już po raz drugi otrzymał statuetkę, poprzednim razem stało się to trzy lata temu. Jak widać Dawid ma najaktywniejsze grono fanów.

MTV EMA 2017 – lista zwycięzców:

NAJLEPSZA PIOSENKA - Shawn Mendes - There’s Nothing Holdin’ Me Back

NAJLEPSZY ARTYSTA - Shawn Mendes

NAJLEPSZY LOOK - ZAYN

NAJLEPSZY DEBIUT - Dua Lipa

NAJLEPSZY WYKONAWCA POP - Camila Cabello

NAJLEPSZY TELEDYSK - Kendrick Lamar - HUMBLE.

NAJLEPSZY WYSTĘP NA ŻYWO - Ed Sheeran

NAJLEPSZY WYKONAWCA MUZYKI ELEKTRONICZNEJ - David Guetta

NAJLEPSZY WYKONAWCA ROCKOWY - Coldplay

NAJLEPSZY WYKONAWCA HIP-HOPOWY - Eminem

NAJLEPSZY WYKONAWCA ALTERNATYWNY - Thirty Seconds To Mars

NAJWIĘKSI FANI - Shawn Mendes

NAJLEPSZY POLSKI ARTYSTA - Dawid Kwiatkowski

Zwycięzcy tegorocznej gali MTV EMA 2017 pokazują, że konkursy, w których o wygranej decydują fani mogą nas bardzo zaskoczyć. Nie do końca liczy się tutaj poziom muzyki i dorobek artystyczny, bardziej decyduje popularność w mediach społecznościowych i grono fanów.