Piosenka Eda Sheerana bezprawnie wykorzystana w kampanii antyaborcyjnej

Cała Irlandia żyje referendum, które ma odbyć się 25 maja w sprawie złagodzenia ostrych przepisów antyaborcyjnych. Przeciwnicy i zwolennicy wprowadzenia nowych przepisów prowadzą intensywną kampanię. W jednej z kampanii antyaborcyjnych organizacji pro-life został bezprawnie wykorzystany utwór „Small Bumps” Eda Sheerana.

Piosenkarz odcina się od tej kampanii i w mediach społecznościowych w ostrych słowach zapewnia, że nie wyraził zgody na wykorzystanie swojej piosenki.

Zostałem poinformowany, że moja piosenka „Small Bumps” jest używana do promowania kampanii pro-life. Czuję się w obowiązku poinformować, że nie dałem żadnego przyzwolenia na jej wykorzystanie. Zaznaczam, że piosenka nie nawiązuje do tego typu treści” – napisał Ed Sheeran na swoim Instastory

Piosenka Eda Sheerana „Small Bumps” opowiada o relacji ojca z nienarodzonym dzieckiem i jest inspirowana prawdziwą historią przyjaciela muzyka. Ed Sheeran podkreśla, że utwór nie nawiązuje do tematu aborcji.

Po publikacji swojego stanowiska przez Eda Sheerana, w internecie pojawiło się dużo komentarzy. Jedne z nich popierają słowa muzyka, że broni praw autorskich, inne zarzucają mu brak odpowiedzialności za własne teksty.

Referendum w Irlandii: czy będzie rewolucja w prawie aborcyjnym?

W Irlandii jak na razie obowiązują jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów antyaborcyjnych. Przerywanie ciąży możliwe jest jedynie w przypadku zagrożenia życia matki, o czym decyduje lekarz. Wciąż obowiązuje zakaz usuwania ciąży w przypadku gwałtu, kazirodztwa albo ciężkiego uszkodzenia płodu.

25 maja w Irlandii odbędzie się ważne dla Irlandczyków referendum, po którym okażę się, jak zmienią się przepisy antyaborcyjne. Z ostatniego sondażu opublikowanego przez "The Irish Times" wynika, że blisko połowa Irlandczyków chce wprowadzenia zmian.. Czy w Irlandii szykuje się rewolucja?