"Mr. Gaga” to będzie ponoć najciekawszy obraz o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach.

O czym będzie ten film?

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby pokazać jego życie, przeżywał razem z nim ewolucję jaką przechodził jako artysta i człowiek. Dlatego na filmie znaleźć można zarówno elementy życia prywantego, jak i bardzo interesującą pracę zawodową. To naprawdę genialny miks. Podczas filmu odnotować można również  doskonałe materiały archiwalne tj. fragmenty tanecznych spektakli Batshevy. Bez względu na to, czy interesujesz się tańcem współczesnym czy nie, film jest ponoć wart zobaczenia. Nie możemy się doczekać!

„Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia” – Ohad Naharin

Kim jest Ohad Naharin?

Choreograf, artysta i świetny człowiek. Pochodzi z rodziny artystycznej, jego matka była tancerką, ojeciec psychologiem. Jak na tancerza swoją przygodę z tańcem rozpoczął bardzo późno, w wieku 22 lat. Wcześnie głównie zajmował się malarstwem oraz pisał. W 1975 roku postanowił się rozwijać i wyjechał do Nowego Jorku, żeby uczyć się tańca. Dołączył do uczniów, słynnej szkoły tańca Juilliard School oraz The School of American Ballet. Wtedy rozpoczęła się jego historia z choreografią. Po czasie spędzonym w Stanach, wrócił do Izraela i został dyrektorem artystycznym Zespołu Tańca Bat-Szewa, i tak wprowadził tę grupę na międzynarodową ściężkę artystyczną. Może zainteresuje Was ta postać i film?

„Mr. Gaga”
Reżyseria Tomer Heymann
Data premiery: 10 marca 2017