Kate T. Parker jest fotografką, która bardzo dużo czasu spędziła na uwiecznianiu na zdjęciach swoich córek. Podczas tych niepozowanych sesji, zauważyła, że najbardziej szczęśliwe i najpiękniejsze dziewczynki są spędzając czas na realizowaniu swoich pasji.

Te zdjęcia stoją w kontraście do sztucznie kreowanego, wystudiowanego wizerunku kobiety, mają przekonać, że piękno wypływa z wewnątrz, niezależnie od rozmiaru czy sposobu, w jaki się ubieramy.

Chcę, żeby moje dziewczynki wiedziały, że nie muszą pozować, sztucznie uśmiechać się przed kamerą czy mieć idealnie wyszczotkowane włosy, żeby być piękne. Mają wiedzieć, że te zdjęcia oddają ich prawdziwą osobowość, a to ona sprawia, że wyglądają olśniewająco., mówi Kate T.Parker.

Z rodzinnych zdjęć projekt przekształcił się w niezwykłą inicjatywę, która zaowocowała albumem "Strong Is the New Pretty. A Celebration of Girls Being Themselves" ("Siła to nowe piękno. Hołd dla dziewczynek, które są sobą" przyp.red.). Parker stworzyła serię portretów dziewczynek z całego kraju, które uchwyciła w magicznych momentach. Zdobywają medale na zawodach pływackich, jeżdżą na deskorolce, tańczą czy grają w rugby.

"To czas, żeby przekazać dziewczynkom nową wiadomość - że są piękne i cenione za to, jakie są naprawdę", podsumowuje fotografka.

Uwielbiamy takie projekty!