Modne krótkie fryzury na jesień 2018: na gładko

Choć fale wcale nie odchodzą w zapomnienie, tej jesieni część z nas na dobre rozstanie się ze swobodnym, plażowym lookiem surferki. Do łask wraca bowiem korporacyjny szyk rodem z lat 80. Modne będą więc gładkie uczesania, które doskonale wpisują się w biznesowy dress code. Nosimy włosy zaczesane do tyłu, chowamy je za uszami, a na środku głowy robimy idealnie równy przedziałek. Jednym z największych trendów jest "glass hair" - idealnie wygładzona, równo przycięta fryzura, która sprawia, że włosy wyglądają jak ze szkła. Drugi wariant to skromne upięcie: niski kucyk, gładki kok albo włosy podpięte wsuwkami (im więcej tym lepiej). I owszem, upinamy nawet bardzo krótkie włosy. Mikroupięcia to jeden z największych trendów na nadchodzący sezon. 

Modne krótkie fryzury na jesień 2018: powrót grzywki

Nic tak nie dodaje krótkim fryzurom pazura, jak wyrazista, dobrze dopasowana do rysów twarzy grzywka. I właśnie w takim wydaniu będziemy ją nosić tej jesieni. Najmodniejsze będą mocno wycieniowane, długie grzywki a'la firanka - albo cięższe, asymetrycznie opadające na jedną stronę (te ostatnie optycznie wyszczuplają twarz!). Ale będziemy też nosić je w krótszym wariancie: nieco masywniejsze i obcięte na prosto. A jeśli masz sentyment do estetyki retro, z pewnością ucieszy cię fakt, że w tym sezonie (za sprawą Moschino) powracają też nakręcone na grube wałki, fantazyjnie wywinięte pukle w stylu Jackie Kennedy

Modne krótkie fryzury na jesień 2018: nowe warianty boba

Poprzednie sezony należały do jego dłuższej wersji (lob), teraz przyszła pora na wariant "short bob". To fryzura, która daje krótkim włosom mnóstwo możliwości. Może być asymetryczna, z grzywką lub bez, mocno wycieniowana - lub bardziej naturalna. A jeśli wolisz boba w klasycznym (lub nieco dłuższym) wydaniu - podkręć fryzurę dodając fale. Pofalowany bob to - niezależnie od typu urody - jedna z najbardziej twarzowych fryzur, jakie kiedykolwiek wymyślono. Do tego - jedna z najmodniejszych w nadchodzącym sezonie.

Jak utrzymać krótką fryzurę?

Suchy szampon może być świetnym rozwiązaniem na utrzymanie krótkiej fryzury w ryzach. Ten od Cameleo (200 ml lub 50 ml w wersji travel) nie skleja włosów, ani też ich zbytnio nie obciąża. Suchy szampon może być pewną alternatywą dla lakieru do włosów, ponieważ podobnie jak ten produkt, szampon unosi nam lekko fryzurę (co sprawdza się zwłaszcza przy krótkich włosach) i odświeża bez wody. W efekcie dodamy włosom objętności, bez konieczności ponownego ich mycia.