Fryzury na lato 2019 – włosy półdługie

Półdługie włosy to chyba najlepsza możliwa opcja na lato: w razie upału lub gdy nie chce nam się za wiele działać na głowie upinamy włosy w luźny kok (od pomysłów na modne upięcia dla półdługich włosów internet dosłownie pęka w szwach), a gdy okoliczności (i chęci) pozwalają na większe szaleństwa, też trzeba nieźle się nagłowić, żeby  wybrać coś „naj” z tysiąca możliwości. Słowem: gdy lubimy zmiany i mamy ochotę przetestować same siebie w różnych wersjach, półdługie włosy to zdecydowanie najlepszy wybór. Także dla największych leni: prawda jest taka, że nie da się wyglądać źle w tej długości – czego byśmy nie zrobiły, i tak będzie dobrze. Ale niech to będzie opcja awaryjna: dlatego na wszelki wypadek podpowiadamy jakie upięcia będą modne tego lata. Trochę tego jest i naprawdę warto pokombinować, zwłaszcza że temat fryzury na lato to kopalnia pomysłów i szkoda byłoby się tej przyjemności pozbawiać.

Szybkie fryzury na lato - zaokrąglony bob

Jeden prosty gest – podkręcenie końcówek do wewnątrz sprawi, że klasyczny bob zyska całkiem nowe oblicze. Ten zaokrąglony sprawi, że fryzura będzie bardziej zdyscyplinowana, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić: jeden fałszywy krok i to może skończyć się katastrofą. Najlepiej sięgnąć po najłagodniejszy środek do stylizacji, albo zrezygnować z niej wcale. W tym ostatnim przypadku zaokrąglonym bobem będziemy się cieszyć tylko chwilę, ale to nie szkodzi: oswojony i polubiony może rozochocić do dalszych eksperymentów.

Lekkie fryzury na lato 2019 - kręcona grzywka

Oczywiście najlepiej byłoby, żeby włosy skręcały się same. Jeśli jednak to tylko marzenie ściętej głowy, można trochę im pomóc. Warto skusić się na skręt takze wówczas, gdy nosicie grzywkę. A nawet więcej: jeśli jesteście właścicielkami pięknego afro o równej długości, może tego lata pokusić się z zmiany i ściąć ją tuż nad brwiami? Taki jeden gest sprawi, że fryzura nabierze całkiem innego charakteru. Fale czy rurki na grzywce są takie urocze!

Modne uczesanie na lato 2019 – falowany bob

Tutaj pole do popisu jest praktycznie nieograniczone, ale nam najbardziej podobają się lekkie, niby od niechcenia wykonane fale a l’la beach waves. Nie jest to może odkrycie tego sezonu, ale łatwość wykonania i nienachalny charakter sprawiają, że ta fryzura na lato dla włosów półdługich nie przestaje mieć gorących amatorek. Zresztą wygląda dobrze nie tylko na półdługich włosach – sprawdzi się także, gdy te sięgają do ucha lub całkiem długich, a dostępność produktów pozwalających uzyska c taka stylizacje sprawia, że jest ona najpraktyczniejszym letnim rozwiązaniem.

Proste fryzury na lato: trójwymiarowy bob

To też niegłupia opcja: jeśli klasyczny bob wam się trochę znudził, starczy kilka ruchów brzytwą, by wykrzesać z niego coś całkowicie nowego. Oczywiście tylko pod kontrolą i tylko wprawną ręką, ale na samo hasło trójwymiarowy bob fryzjerom pojawia się błysk w oku. Ta fryzura na lato wygląda dobrze nie tylko w prostej wersji, ale także wtedy, gdy nadać włosom skręt. I co ciekawe, nie da się przygotować jej dwa razy tak samo, dlatego będzie świetnym rozwiązaniem dla tych, które szybko się nudzą, ale trochę wzbraniają się przed bardziej radykalnymi zmianami.

Letnie fryzury 2019: warstwowe cięcie

Takie cięcie zresztą dobrze robi każdej długości. Choć wielu ta fryzura na lato 2019 może kojarzyć się niezbyt szczęśliwie z latami 90., można odetchnąć z ulgą: dziś robimy to w dużo zgrabniejszej, lżejszej wersji. Nie chodzi o to, żeby włosy przesadnie się uniosły: dajemy fryzurze odrobinę oddechu i skracamy tylko wybrane pasma tak, by zdjąć z głowy niepotrzebny ciężar.