Wielki powrót pasemek na włosach: chunky highlights

W latach 90. miała je na głowie każda szanująca się gwiazda – Victoria Adams, Jennifer Aniston czy Cameron Diaz. Mocne grube pasemka na włosach to była ich wizytówka, z której zdjęciem przychodziła co druga klientka salonów fryzjerskich. Trzy dekady później po wzlotach i upadkach tej, delikatnie mówiąc, fantazyjnej koloryzacji, złotej erze baleyage’u, flamboyage, a ostatnio ombre i sombre, pasemka na włosach powracają. Ale spokojnie! W znacznie unowocześnionej formie. I jeszcze nigdy nie były tak fancy!

Modna koloryzacja 2020: chunky highlights - czym różni się od zwykłych pasemek?

Oczywiście odradzamy wersję polegającą na drapieżnych kontrastach - nie chodzi o dokładny cytat z lat 90. To raczej opcja dla wszystkich z nas, które są mocno przywiązane do swojego koloru włosów, ale jednocześnie nie chcą nic zmieniać (skądś to znacie?). Supermodna koloryzacja chunky highligts oferuje to wszystko i wiele więcej - pożądane, zwłaszcza o tej porze roku, subtelne rozświetlenie i szlachetny niejednolity odcień. O jego gorącym przyjęciu świadczy fakt, że króluje już na Instagramie! Czym różni się od tradycyjnych pasemek? Jak sama nazwa wskazuje, pasemka są wyraźne, ale nie przytłaczające

Moda lubi zataczać koło, także we fryzjerstwie. Dowodem na to jest ostatni trend koloryzacji w stylu chunky highlights. Kilkanaście lat temu pożądane były efekty grubych, regularnych, kontrastujących pasm od samej nasady po końce włosów – w uwspółcześnionej wersji tworzymy wyraźne pasma z nieco łagodniejszymi lub bardzo delikatnymi kontrastami kolorystycznymi i z aplikacją pasm niekoniecznie od samej nasady" - tłumaczy Anna Szeszuła, fryzjerka poznańskiego Salonu Czesanka, trenerka marki Davines, finalistka międzynarodowego konkursu World Style Contest Davines. 

Ten sposób koloryzacji łączy oryginalną koncepcję z innymi technikami, takimi jak balayage, babylight czy frame facing. Mimo dość wyraźnych pasm, efekt jest delikatny dzięki zastosowanej technice nierównomierności. Dla mniej odważnych fanek trendów polecamy wersję pasemek jedynie z tyłu głowy lub tylko tej części, którą można zobaczyć dopiero, gdy zwiążesz włosy.

Modna koloryzacja 2020: chunky highlights - dla kogo?

Chunky highlights to propozycja dla osób, które lubią zadbać o to, by ich fryzura była naprawdę wyrazista i przyciągała wzrok. Trójwymiarowy efekt pozwala osiągnąć aplikacja pasm również z miękkim przejściem między bazowym kolorem w nasadzie a pasmami na reszcie długości włosów. W mniej klasycznych, bardziej awangardowych koloryzacjach zauważymy także pasma w pastelowych lub nawet neonowych barwach - dodaje trenerka Davines.

 

Ta uniwersalna koloryzacja sprawdzi się na różnej długości włosów. Średniej długości lub dłuższe pasma utrzymane w stylistyce chunky highlights zapewne zwrócą uwagę przedstawicielek pokolenia Z oraz nieco starszych kobiet chcących przywołać estetykę lat 90.