Czym jest mirror skin?

Mirror skin to nowy urodowy trend, który kładzie nacisk na dokładnej, kilkuetapowej pielęgnacji. Wymyśliły go Koreanki, które z natury mają prawie idealną cerę i są znane na całym ze swojego podejścia do dbania urodę. Świat oszalał na punkcie azjatyckiej pielęgnacji po tym, jak w 2016 r. Cho Charlotte napisała „Sekret urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji”. Od tamtej pory to właśnie Koreanki dyktują nowe trendy w świecie urody. 

Po glass skin, przyszedł czas na mirror skin. Trend polega na nakładaniu na twarz warstw nawilżających serów, toników i esencji. Taka pielęgnacja ma zapewnić świeżą, jędrną, soczystą i promienną cerę. 

Przenosząc glass skin na następny poziom, celem jest osiągnięcie intensywnej przejrzystości wewnątrz i na zewnątrz, z największą możliwą promienistością – wyjaśnia brytyjskiemu Glamour Ada Ooi, specjalistka od pielęgnacji skóry i kosmetyczka gwiazd. 

Jak osiągnąć efekt "mirror skin"? Peelinguj twarz

Swoją pielęgnację zacznij od peelingu. Efektu mirror skin nie osiągniesz bez wcześniejszego usunięcia martwego naskórka z twarzy. Peeling wygładza cerę, poprawia jej elastyczność i dodaje skórze blasku. Na takiej twarzy dłużej utrzymuje się makijaż, a produkty pielęgnacyjne lepiej się wchłaniają i tym samym, ich działanie jest szybsze i korzystniejsze dla skóry. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z jego częstotliwością. Peeling wykonuj raz-dwa razy w tygodniu. 

Koreański "mirror skin": nie pomijaj toniku 

Tonik do twarzy to niedoceniany kosmetyk. Jest on jednak koniecznym i ważnym etapem do osiągnięcia mirror skin.. Kiedy myjemy twarz żelem czy mydłem, naruszamy barierę ochronną naszej cery. Naturalne pH wzrasta i skóra jest bardziej narażona na zakażenia bakteryjne. Dobry tonik nie tylko przywraca skórze kwaśne pH, ale także odświeża i nawilża cerę. Jeśli masz cerę wrażliwą, wybierz produkt, który dodatkowo będzie łagodził podrażnienia i przywracał komfort i blask skórze. Obecnie producenci wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i w drogerii znajdziesz tzw. tonik all-in-one, który dzięki swoim właściwościom sprawdzi się do każdego typu cery 

"Mirror skin": Daj szansę esencji

Esencje do twarzy to produkt o szerokim zastosowaniu. Podobnie jak tonik, przywraca skórze naturalne pH. Jest jednak dodatkowo wzbogacona składnikami o właściwościach nawilżających, odżywiających, regenerujących i antyoksydacyjnych. To coś pomiędzy oczyszczaniem, a właściwą pielęgnacją. Koreanki bardzo cenią sobie ten produkt, ponieważ przygotowuje on skórę do dalszych etapów pielęgnacyjnych i może być wykorzystywany w ciągu dnia do odświeżenia i nawilżenia cery. 

Pielęgnacja właściwa "mirror skin": warstwowe nawilżanie

Po dokładnym oczyszczeniu cery, możesz przejść do nawilżania skóry. W mirror skin najważniejsze jest warstwowe odżywienie. Zacznij od emulsji. Nawilżają one skórę bez uczucia lepkości, szybko się wchłaniają i przygotowują cerę na dalsze produkty pielęgnacyjne. Następnie wybierz mocno skoncentrowane sera nawilżające i nakładaj je jedno po drugim. Przez to, że kosmetyk nakładamy warstwami, nie mogą one być zbyt grube. Zrezygnuj z ciężkich, długo wchłaniających się kremów. Wybierz lekkie sera i kosmetyki o żelowej i mlecznej konsystencji.

Ostatni etap "mirror skin": ne zapomnij o maskach 

Maski w płachcie to szybki i skuteczny sposób na zdrowo i promiennie wyglądającą cerę. Kluczem w efekcie mirror skin, jest dokładne wklepywanie i „pakowanie” w skórę składników odżywczych z maski. Kiedy zdejmiesz kosmetyk z twarzy, nie przechodź od razu do oczyszczania. Pozwól masce dokładnie wchłonąć w skórę. Pozostałości wklep delikatnie opuszkami palców. Nie zapomnij zużyć całej maski. Na dole opakowania na pewno znajdziesz dodatkowy płyn, w którym namoczony był produkt. Użyj go na szyi i dekolcie. Te regiony ciała również potrzebują nawilżenia i odżywienia. 

Zobacz także: