O tym, kto wcieli się w rolę słynnej divy mówiło się od dawna, bo plany zekranizowania życiorysu nietuzinkowej, niedocenianej w Polsce artystki sięgają kilku lat wstecz. Początkowo mówiło się, że Violettę Villas miała zagrać młoda wokalistka Margaret, jednak producenci filmu nie potwierdzili tych doniesień, podobnie jak tych, zgodnie z którymi na ekranie mieliśmy zobaczyć Annę Ilczuk, Katarzynę Figurę czy Sandrę Drzymalską. 

Kto zagra Violettę Villas w biograficznym filmie o artystce? 

Sam fakt zamknięcia życiorysu Violetty Villas w filmowych klatkach rozpala wyobraźnię opinii publicznej od dawna: artystka obdarzona wyjątkowym, niespotykanym głosem, o niezwykłej charyzmie, ekscentryczna do bólu i do bólu niepowtarzalna, o wizerunku trudnym do podrobienia nawet dziś, tworzyła w trudnych czasach PRL nie tylko w Polsce ale też na świecie. Dziennikarz i krytyk muzyczny Bogusław Kaczyński powiedział kiedyś o niej, że była jedyna poza Polą Negri artystką, która miała szansę (i z niej skorzystała) na światową karierę.  

Wywiad z Michaliną Olszańską i Maciejem Musiałem bohaterami "1983" Netflix

Zapamiętana została nie tylko dzięki zdolnościom wokalnym, ale też temu, jak prezentowała się na scenie: burza tapirowanych długich blond loków i kreacje, których zazdrościła jej nie jedna koleżanka po fachu plus aranżacja całego show: w trakcie koncertów w Stanach Zjednoczonych na scenę wjeżdżała na białym koniu, a nawet… jaguarem, a za tydzień pracy kasowała nawet tysiąc dolarów - czegoś takiego wśród polskich gwiazd nie było i raczej nie będzie. 

Michalina Olszańska zagra Violettę Villas  

Dziś wiadomo, kto zagra Violettę Villas w biograficznym filmie: ta wyjątkowa rola przypadnie w udziale obiecującej aktorce młodego pokolenia, Michalinie Olszańskiej. Aktorka mimo młodego wieku ma na koncie spory sukces: zagrała w „Córkach Dancingu” z 2015 roku, który został nagrodzony na festiwalu kina niezależnego w Sundance. Poza tym obok Roberta Więckiewicza, Macieja Musiała i Edyty Olszówki pojawiła się w obsadzie pierwszego polskiego serialu Netfliksa „1983”. 

Podobieństwo Olszańskiej do Villas nie jest może powalające, ale warsztat i doświadczenie aktorki każe wierzyć, że sprawdzi się w powierzonej jej roli doskonale. 

Michalina Olszańska jako Violetta Villas - dobry wybór?