Blog Meghan Markle: o czym był?

Meghan Markle zadebiutowała jako blogerka w 2014 roku. To właśnie wtedy powstał jej blog "The Tig", na którym dzieliła się swoimi inspiracjami dotyczącymi mody, urody, jedzenia i podróży. Znajdziemy na nim zdjęcia z podróży, przepisy, porady, a także marki i projektantów, których właśnie odkryła Markle. Aktorka, której kariera właśnie nabierała rozpędu traktowała tę stronę nie tylko jako narzędzie promocji i budowania wizerunku, ale również jako swoisty internetowy pamiętnik, w którym dzieliła się swoimi przemyśleniami.

Dlaczego blog Meghan Markle zniknął z sieci?

W kwietniu 2017 roku Meghan Markle usunęła wszystkie wpisy z bloga. W mediach natychmiast pojawiły się komentarze, że powodem jest jej związek z księciem Harrym, ale ona sama dementowała te doniesienia, tłumacząc, że chce się teraz skupić na swojej karierze aktorskiej i działalności charytatywnej. Jednak krótko po tym oświadczeniu, Meghan zrezygnowała ze swojej roli w serialu "The Suits" i poinformowała, że resztę życia spędzi u boku swojego przyszłego męża, księcia Harry'ego. To oznaczało, że będzie musiała na dobre pożegnać się nie tylko z blogiem, ale również innymi profilami w mediach społecznościowych. Zgodnie z protokołem obowiązującym rodzinę królewską, jej członkowie nie mogą samodzielnie prowadzić stron internetowych ani komunikować się w mediach społecznościowych. Jedynym oficjalnym kanałem jest profil Pałacu Kensington. Meghan Markle musiała więc usunąć konto na Twitterze i Instagramie.

Nie pozostawiła jednak swoich fanów bez pożegnania. Choć na stronie "The Tig" nie znajdziemy obecnie żadnych wpisów, księżna Sussex zamieściła na niej krótką wiadomość pożegnalną dla odwiedzających:

Po niespełna trzech latach tej wspaniałej wspólnej przygody, pora się pożegnać. Ten początkowo nieduży projekt, który zaczął się z pasji, z czasem przeobraził się w miejsce pełne inspiracji, wsparcia i zabawy. Dzięki Wam moje dni stały się radośniejsze. Nie przestawajcie szukać inspiracji, śmiejcie się i podejmujcie ryzyko. Zmieniajcie świat. A przede wszystkim, nie zapominajcie o własnej wartości. (...) Dziękuję za wszystko. - napisała Meghan Markle na swoim blogu.