Siostra Sharon Tate skrytykowała nowy film Tarantino

Nowy film Quentina Tarantino porusza historię brutalnego morderstwa Sharon Tate i jej przyjaciół, którego sprawcami byli Charles Manson i członkowie jego sekty. I choć media zareagowały entuzjastycznie na "Once Upon A Time In Hollywood", nowa produkcja reżysera spotkała się z krytyką ze strony bliskich zamordowanej aktorki. Jej siostra, Debra Tate była zdegustowana pomysłem, by wracać do tej tragicznej historii. Publicznie skrytykowała Quentina Tarantino za to, że nie skontaktował się z nią i zarzuciła mu, że nie liczy się z uczuciami rodzin zamordowanych przez Mansona osób. "To okropne i bezdennie głupie" - powiedziała w rozmowie z magazynem People. Jej słowa nie pozostały jednak bez odpowiedzi.

Co na to Quentin Tarantino?

Reżyser wziął sobie do serca słowa krewnej Sharon Tate. Po krytycznej wypowiedzi postanowił się z nią skonsultować i wyjaśnić swój zamysł. Po rozmowie z Debrą Tate, data premiery uległa zmianie. Zamiast 9 sierpnia (czyli w rocznicę śmierci Sharon Tate), film trafi do kina znacznie wcześniej - 26 lipca. Po spotkaniu z Quentinem Tarantino Debra Tate zmieniła też zdanie o "Once Upon A Time In Hollywood" i powiedziała, że wiąże wielkie nadzieje z tym projektem.

- Cieszę się, że Quentin Tarantino wyciągnął rękę. Uważam, że przesunięcie daty premiery świadczy o jego klasie i wrażliwości. Okazał mi wyłącznie szacunek i był bardzo otwarty. - powiedziała Debra Tate.

O czym będzie nowy film Quentina Tarantino?

Akcja "Once Upon A Time In Hollywood" rozgrywa się pod koniec lat 60. w Hollywood. To historia fikcyjnego westernowego aktora, Ricka Daltona i jego dublera, Cliffa Bootha, którzy lata świetności mają już za sobą i próbują bezskutecznie odnaleźć się w nowej rzeczywistości Hollywood. Ich plany krzyżuje tragedia, która rozgrywa się u mieszkającej po sąsiedzku Sharon Tate, hollywoodzkiej aktorki i ówczesnej żony Romana Polańskiego. "Once Upon A Time In Hollywood" nawiązuje do brutalnego morderstwa, jakie w 1969 roku popełniła sekta Charles'a Mansona na aktorce i przebywających w jej domu przyjaciołach. I choć nie jest to główny wątek filmu, historia ta będzie mieć znaczący wpływ na losy głównych bohaterów. 

Kto zagra Sharon Tate w nowym filmie Tarantino?

W rolę tragicznie zmarłej aktorki wcieli się Margot Robbie. Oprócz niej, reżyser zgromadził w swoim nowym filmie prawdziwą plejadę gwiazd. W rolach głównych zobaczymy Leonardo DiCaprio, który wciela się w postać znanego z westernów aktora Ricka Daltona oraz Brada Pitta, który zagra jego dublera. W nowym filmie Quentina Tarantino zagra też Al Pacino, Burt Reynolds, Damian Lewis, Dakota Fanning, Nicholas Hammond, Tim RothMichael MadsenKurt Russell i Zoë Bell. Według nieoficjalnych informacji Charles'a Mansona ma zagrać Jared Leto. Nie wiadomo natomiast, kto wcieli się w rolę Romana Polańskiego (męża Sharon Tate).