Martyna Wojciechowska: „Wszyscy jesteśmy ludźmi”

Martyna Wojciechowska zamieściła na swoim Facebooku wpis, który jest doskonałym komentarzem do ostatnich, szokujących wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości. Podróżniczka podkreśliła, że różnice dotyczące wiary, orientacji, czy przekonań politycznych nie mogą być powodem dyskryminacji, tym samym udzieliła wsparcia społeczności LGBT w Polsce i na świecie:

Kobieta, mężczyzna, heteroseksualista, homoseksualista, transseksualista, ateista, człowiek głęboko wierzący - to LUDZIE. Niezależnie od tego, czy się ideologicznie zgadzamy czy nie, nikt nie ma prawa danej grupy nawet w nazewnictwie pozbawiać CZŁOWIECZEŃSTWA. - pisze Martyna w poście na Facebooku.

Dziennikarka nawiązała również do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, który orientację homoseksualną nazwał „ideologią LGBT”:

Za każdą ideą stoi CZŁOWIEK. Prawdziwy. Z krwi i kości. 
Jeśli o tym zapomnimy... historia już wielokrotnie pokazała do czego to może doprowadzić.
Nie można odczłowieczać ludzi, nawet jeśli mamy inne zdanie. 
REAGUJMY. 
Zawsze! 
Brawo Katarzyna Kolenda-Zaleska 
M.

Martyna Wojciechowska odpowiada politykom 

Kampania prezydencka w kraju trwa w najlepsze. Postulaty i obietnice kandydatów przyćmiły jednak ostatnie, skrajnie homofobiczne wypowiedzi polityków PiS, w tym prezydenta Andrzeja Dudy. Od „ walki z wciskaną na siłę ideologią LGBT” głowy państwa, przez „ci ludzie nie są równi ludziom normalnym” posła Przemysława Czarnka, po „LGBT to nie ludzie” posła Jacka Żalka. Ta ostatnia padła podczas rozmowy w TVN24 i poskutkowała wyproszeniem polityka z programu przez prowadzącą, Katarzynę Kolendę-Zaleską.